plakat - Pan Samochodzik i praskie tajemnice (1988)

opisy filmu

(4)
  • "Pan Samochodzik i praskie tajemnice" to kinowa wersja powieści Zbigniewa Nienackiego pt. "Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic". Akcja utworu Tarnasa łączy w sobie elementy współczesnego kina młodzieżowo - przygodowego z motywami mitologicznymi i cudami techniki na miarę XXI wieku.
    Przed antykwariatem w Pradze mężczyzna ogląda leżącą w witrynie starą księgę Davida Katza "O cudownych właściwościach szlachetnych kamieni". W krakowskim hangarze nad Wisłą pan Tomasz i jego młodzi koledzy Bartek, Piątek, Niedziela i Poniedziałek szykują do drogi niezwykły samochód, który potrafi zmieniać się w latający talerz. Przyjaciele jadą do Pragi, Tomasz bowiem otrzymał informację o kradzieży z zamku w Oporowie obrazu "Sąd rabina Love" oraz książki Davida Katza. W Pradze, w mieszkaniu państwa Dohnalów wita ich kilkunastoletnia Ludmiła oraz jej starsza siostra, która jest kustoszem. Wszyscy przeżywają niezwykłe przygody związane z poszukiwaniem obrazu oraz ukrytego skarbu. Przez cały czas intryga rozwija się w tonacji pogodnej zabawy.


  • Przed antykwariatem w Pradze mężczyzna ogląda leżącą w witrynie starą księgę Davida Katza "O cudownych właściwościach szlachetnych kamieni". W krakowskim hangarze nad Wisłą pan Tomasz i jego młodzi koledzy Bartek, Piątek, Niedziela i Poniedziałek szykują do drogi niezwykły samochód, który potrafi zmieniać się w latający talerz. Przyjaciele jadą do Pragi, Tomasz bowiem otrzymał informację o kradzieży z zamku w Oporowie obrazu "Sąd rabina Love" oraz książki Davida Katza. W Pradze, w mieszkaniu państwa Dohnalów wita ich kilkunastoletnia Ludmiła oraz jej starsza siostra, która jest kustoszem. Wszyscy przeżywają niezwykłe przygody związane z poszukiwaniem obrazu oraz ukrytego skarbu. Okazuje się, iż w sprawę był zamieszany pan Skvarek, historyk sztuki, pracujący wcześniej z siostrą Ludmiły.Przez cały czas intryga rozwija się w tonacji pogodnej zabawy.
    [filmpolski.pl]

  • W Polsce zostaje skradziona wartościowa książka, która niebawem odnajduje się w praskim antykwariacie. Zaintrygowany tym faktem Tomasz, powszechnie znany jako pan Samochodzik, z wykształcenia historyk sztuki, detektyw z zamiłowania, razem z przyjaciółmi wyjeżdża do stolicy Czechosłowacji. Przypuszcza bowiem, że z książką może wiązać się jakaś tajemnica. Przeczucie go nie myli.

  • Z zamku w czeskim Oporowie zostaje skradziony obraz "Sąd rabina Löwe". Pan Samochodzik (Marek Wysocki) rusza do Pragi swoim samochodem zmieniającym się w latający talerz. Na miejscu wpada na ślad Zdenka Blahy chcącego rozwiązać sekrety różokrzyżowców i odkryć ich tajemną wiedzę: ponoć opanowali transmutację złota. Tropem do odkrycia jest stara księga, która zniknęła z antykwariatu. Zawarto w niej opis konstrukcji "stołu przymierza", podstawowego warsztatu pracy alchemików. Odtworzyć go można zestawiając dwie połówki talizmanu, który kiedyś był własnością rabina Löwe.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię