film

Wyspa złoczyńców

1965
1h 25m
7,1 1 924
oceny
7,1 10 1 1924
Tomasz z pomocą harcerzy i pięknej pani antropolog próbuje przeszkodzić złodziejom, którzy chcą ukraść skarby ukryte na wyspie. więcej mniej
Wyspa złoczyńców zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Wśród mieszkańców małego, nadwiślańskiego miasteczka krążą legendy o zaginionych w czasie wojny skarbach dziedzica. Sprawę chce wyjaśnić młody pracownik muzeum, Tomasz, którego o skarbach powiadomił prowadzący w okolicy wykopaliska archeologiczne prof. Opałko. Milicja całą sprawę traktuje z przymrużeniem oka, Tomasz postanawia więcWśród mieszkańców małego, nadwiślańskiego miasteczka krążą legendy o zaginionych w czasie wojny skarbach dziedzica. Sprawę chce wyjaśnić młody pracownik muzeum, Tomasz, którego o skarbach powiadomił prowadzący w okolicy wykopaliska archeologiczne prof. Opałko. Milicja całą sprawę traktuje z przymrużeniem oka, Tomasz postanawia więc rozwikłać ją na własną rękę. W czasie wędrówek po bunkrach zauważa, że podąża za nim dziewczyna, z którą zetknał się już na drodze do miasteczka. Okazuje się, że jest to asystentka profesora, zwana "magister Zaliczka". Tomasz zaprzyjaźnia się z trójką harcerzy, którzy pomagać mu będą w poszukiwaniach. Razem wpadają na trop szajki, chcącej zagarnąć skarby. Profesor Opałko na podstawie znalezionej na wyspie czaszki rekonstruuje twarz jej właściciela, a komendant rozpoznaje w niej Gabrysiaka, zaufanego człowieka dziedzica, który zaginął w nie wyjaśnionych okolicznościach. Kto jest jego zabójcą?

na podstawie
studio
Zespół Filmowy "Rytm"
tytuł oryg.
Wyspa złoczyńców
inne tytuły
The Island of Delinquents Miedzynarodowe
więcej
Zdjęcia do filmu realizowano w Kazimierzu nad Wisłą, Janowcu, Łodzi oraz Klęku (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

swietna muzyka kilara, pokazany swiat ktorego juz nie ma, najlepsza obok templariuszy ekranizacja nienackiego..warto

8/10

bardzo polecam

Jan i Joanna

ocenił(a) film na 9

Kapitalne dialogi pomiędzy tą niesamowitą parą, coś wspaniałego ;-)

W latach 70-tych zafascynowany tym filmem raze m z rodzicami i bratem znaleźliśmy niektore miejsca gdzie był krecony ten film.
Dziś to juz całkiem inne miejsce