PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35407}

Pan Smith jedzie do Waszyngtonu

Mr. Smith Goes to Washington
7,7 4 019
ocen
7,7 10 1 4019
8,2 14
ocen krytyków
Pan Smith jedzie do Waszyngtonu
powrót do forum filmu Pan Smith jedzie do Waszyngtonu

Frank Capra zabiera nas w podróż śladami amerykańskiej demokracji po czym zestawia schedę po Waszyngtonie i spółce z tym co dzieje się obecnie. Szybko przychodzi więc rozczarowanie systemem, a nierówna walka się rozpoczyna. Przeciągnięta do 125 minut niestety nie fascynuje...

Inna sprawa, że podczas seansu trzeba odstawić zdrowy rozsądek, bo trudno (szczególnie dzisiaj) brać na serio opowieść o jednostce, która swymi chorobliwie idealistycznymi zapędami pokonuje cały skorumpowany system swym kilkunastogodzinnym bredzeniem (niestety w prawdziwym życiu tak łatwo nie jest). Ta utopijna opowiastka o malutkim Dobru zwyciężającym ogromne Zło, jest zręcznie wyreżyserowane, nieźle napisana, ale na współczesnego widza może być nazbyt nużąca (pierwsza połowa filmu to nieznośnie przegadana lekcja amerykańskiej historii).

Capra jeszcze raz opowiada bajkę. Miłą słodką, w której wszystko dobrze się kończy. I fajnie.
Ale lukru i banału tutaj zbyt wiele, no i dlaczego obraz tak bardzo przypomina wcześniejszego „Pana z milionami”?


Moja ocena - 5/10

Grifter

A mnie zachwycil, arcenic and old lace mi nie podpadl, ale ten swietny, no moze nie tak dobry jak its wonderful life ale warto polecic, ten film pokazuje wiare czlowieka, moze czasem byly zalamania ale ten czlowiek mial silna wiare, nie tylko w kraj, ale po prostu ludzi.

8/10

ocenił(a) film na 7
3pe

U mnie odwrotnie. "Arszenik..." to jedna z najlepszych komedii jakie w życiu widziałem, a tą opowieść o wierze w ludzi wolę w wydaniu pięknego, wspomnianego przez Ciebie "To wspaniałe życie".
"Pan Smith..." pozostawił we mnie spore uczucie niedosytu, choć przyznam, że film całkiem fajny...

Grifter

We mnie rowniez zostawil, dlatego nie moglem ocenic wyzej :). Co do arszenika, nie mam mu raczej nic do zarzucenia, po prostu nie trafia do mnie, no a jak bym mial juz sie blizej zastanowic, to co ja moge z tego filmu wyciagnac - nigdy nie spac u starszych pań :). pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
Grifter

To są lepsze komedie od "Areszeniku..."?

_Garret_Reza_

o doktorze dziwnej milosci nie slyszales?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones