PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124550}

Pan Zemsta

Bok-su-neun Na-ui Geot
7,3 12 724
oceny
7,3 10 1 12724
7,5 15
ocen krytyków
Pan Zemsta
powrót do forum filmu Pan Zemsta

Oglądałem ten film trochę niedokładnie a do tego albo byłem zbyt zmęczony, albo montaż jest tak chaotyczny albo jestem po prostu głupkiem (albo wszystko po trochu) ale kompletnie nie wychwyciłem kilku rzeczy z tego filmu:
- w jaki sposób została porwana ta mała dziewczynka?
- dlaczego akurat to była córka Park Dong-jina? Wydawało mi się, że kto inny był prezesem fabryki w której pracował Ryu. Chyba, że to była koleżanka córki prezesa, tak mi coś świta.
- kim był ten mały chłopiec w szpitalnym łóżku przy którym siedział chyba Park a potem też policjant?
- dlaczego policjant mówi przez telefon do Parka "niech się pan wycofa, zwrócę panu pieniądze"?
- w jaki sposób Park odnalazł pokój w którym przetrzymywana była mała Yu-sun?
- w jaki sposób znalazł Cha Yeong-mi bodajże w jej mieszkaniu?
- co to było za pomieszczenie do którego w końcówce przyszedł Ryu a w którym spał Park (to w którym Ryu zostaje porażony prądem)?

PS. "Oldboy" jednak ciekawszy.

ocenił(a) film na 9
wiktorek_pl

Hmm, więc tak:
- w filmie nie było pokazane dokładnie w jaki sposób została porwana
- Ryu mówi właśnie przed porwaniem, że "ojciec dziecka wywalił mnie z pracy" - więc myślę, że dlatego
- ten mały chłopiec był ocalałym z rodziny, która popełniła samobójstwo (prawdopodobnie po tym, jak prezes wyrzucił głowę rodziny z pracy)
- tu nie jestem w 100% pewna, ale to chyba nie była policja, tylko prywatni detektywi (?) - wtedy miałoby sens, że prywatny detektyw chce się z tego wycofać, gdy widzi, że ma do czynienia z "psychopatą"
- pokój odnalazł detektyw (kazał prezesowi zrobić listę osób, które mogłyby potencjalnie chcieć mu zaszkodzić), kiedy jest tam z detektywem, ten mówi, że nie ma tu nic ciekawego - potem wraca tam sam i porównuje zdjęcia ze ścianą
- chyba po samochodzie - prezes jedzie nad rzekę, tam spotyka tego dziwnego człowieka, ten zdradza mu rejestrację samochodu i chyba właśnie tak
- tutaj nie mam pojęcia ;)

Cóż, pomimo tych małych niewiadomych, film bardzo mi się podobał - "Oldboy" jest inny, mówi o czym innym; "Pan Zemsta" dla mnie był jakby lżejszy (choć może dlatego, że obejrzałam go właśnie po Oldboyu, który był dla mnie bardzo ciekawym filmem, ale mimo wszystko ciężkim psychicznie).

użytkownik usunięty
Maya-chan

Prawie się zgadza ;)
Poza tym, że owy detektyw, to nie detektyw, a policjant z którym Park rozmawiał w samochodzie nad rzeką. W trakcie tej rozmowy odebrał telefon i dowiedział się, że potrzebuje bodajże 10mln wonów na operację swojej córki. Park powiedział później, że chce dorwać morderców za wszelką cenę. Dlatego dawał mu pieniądze, że tak się wyrażę, na "nieoficjalne" śledztwo.
Jeśli chodzi o znalezienie Cha Yeong-mi, to nie powiedziałbym, że świr który w zasadzie nic nie mówi (więc można domniemać, że mówić nie potrafi - wskazywałoby na to parę rzeczy) zapamiętał i zdradził rejestrację samochodu. Podejrzewałbym raczej, że wynikło to w trakcie śledztwa - w końcu była dziewczyną Ryu i pewnie widywano ich razem. Ale to również moje podejrzenia.
Co do tego pomieszczenia, to po prostu mieszkanie. Na początku filmu Ryu "mówił", że ich nowe mieszkanie jest beznadziejne. Obstawiam więc, że wcześniej mieszkali tam, a przeprowadzili się ze względu na zły stan zdrowia siostry Ryu.

Ja z całej Trylogii Zemsty najbardziej upodobałem sobie Panią Zemstę :)

ocenił(a) film na 6
Maya-chan

- ta dziewczynka wyszła chyba na plac zabaw gdzie z reguły zapewne chodziła i wtedy oni ją zwabili, udając miłych, w sumie może nie udając, oni byli dla niej dobrze :P

Ja mam parę pytań:
- bohater został wyrzucony z pracy, czy po prostu znalazł taki sposób na szybkie znalezienie dużej sumy pieniędzy (ale chyba go wyrzucili, więc pytanie trochę głupie ale już nie wiem bo film oglądałam parę dni po trochu i zapomniałam xD)
- Jak umarła ta siostra? Nie rozumiem zostawiła list i podcięła żyły w wannie czy co? I właściwie dlaczego? Czemu pochował ją sam pod kamnieniami?
- Co robił ten dziwny człowiek nad rzeką? To on wrzucił do wody dziewczynkę? Kim on jest? Właściwie po co on jest w tym filmie? (to ważne, po co on tam, jaką rolę odegrał?)
- Czemu główny poszedł do tych ludzi od handlu nerkami i zaczął zażynać ich? Czemu potem był dźgnięty, skoro żaden z nich go nie dźgnął?
- Umknęło mi też, w jaki sposób ojciec dziewczynki uprowadził tą kobitę Ryo.
- A ci co na końco zadźgali ojca małej to co za jedni i czemu??? To ci z grupy anarchistów do której należała dziewczyna, co mówiła o jakiejś swojej organizacji terrorystów?

Aha i czy główny był trochę upośledzony (bo tak wyglądał)?

ocenił(a) film na 6
into_the_moonlight

Aaaa i czemu bohater wtedy tego ojca przywiązał do słupa z workiem na głowę?

ocenił(a) film na 8
into_the_moonlight

Oglądałam film jakiś czas temu, ale postaram się odpowiedzieć.
- bohater został wyrzucony z pracy, czy po prostu znalazł taki sposób na szybkie znalezienie dużej sumy pieniędzy (ale chyba go wyrzucili, więc pytanie trochę głupie ale już nie wiem bo film oglądałam parę dni po trochu i zapomniałam xD) - wyrzucili go, a potrzebował kasy dla siostry.
- Jak umarła ta siostra? Nie rozumiem zostawiła list i podcięła żyły w wannie czy co? I właściwie dlaczego? Czemu pochował ją sam pod kamnieniami? - podcięła sobie żyły, bo dowiedziała się, że żeby ją ratować, porwał małe dziecko. Nazwijmy to wyrzutami sumienia. Dlaczego ją pochował akurat tam, to nie pamiętam.
- Co robił ten dziwny człowiek nad rzeką? To on wrzucił do wody dziewczynkę? Kim on jest? Właściwie po co on jest w tym filmie? (to ważne, po co on tam, jaką rolę odegrał?) - pełnił rolę wiejskiego głupka, dziewczynka do wody wpadła "sama".
- Czemu główny poszedł do tych ludzi od handlu nerkami i zaczął zażynać ich? Czemu potem był dźgnięty, skoro żaden z nich go nie dźgnął? - umówił się z nimi, że za nerkę dostanie kasę na operację siostry. Nerkę zabrali, kasy nie było.
- Umknęło mi też, w jaki sposób ojciec dziewczynki uprowadził tą kobitę Ryo. - nie pamiętam
- A ci co na końco zadźgali ojca małej to co za jedni i czemu??? To ci z grupy anarchistów do której należała dziewczyna, co mówiła o jakiejś swojej organizacji terrorystów? - to byli anarchiści z grupy tej dziewczyny

Aha i czy główny był trochę upośledzony (bo tak wyglądał)? - pytasz poważnie? Nie było to chyba stwierdzone w filmie, jak pewnie zauważyłaś (:P) był głuchoniemy. Nie sprzyja to raczej rozwijaniu umiejętności interpersonalnych i właściwie to tyle.

ocenił(a) film na 6
ms_rosencrantz

A, dobra, dzięki za odpowiedzi xD Co do głównego to pytałam poważnie bo trochę tak wyglądał, choć nic nie mówiono o tym xD

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

pochował ją tam bo na poczatku filmu kiedy jest czytany w radio jego list mówi, że pochowa ją w ich miejscu (czyli właśnie tam) i przykryje kamieniami - wtedy siostra roni łzę wzruszenia i zaczyna się film.

ojciec dziewczynki nie uprowadził dziewczyny Ryu, on wlazł jej do domu i w jej domu zrobił swoje.


przecież wszystkie odpowiedzi były w filmie.

into_the_moonlight

odpowiem na dwa punkty, ja to widzę tak:
>Czemu pochował ją sam pod kamnieniami?
Pogrzeb czy ogólnie sam pochówek to pewnie drogie rozwiązanie na które tak czy inaczej trzeba się zdecydować, druga sprawa to ewentualne posądzenie go o zabójstwo (?). Poza tym pamiętajmy, że miał wtedy w mieszkaniu porwaną dziewczynkę, co prawda w tamtym czasie ojciec nie powiadomił policji, ale mimo wszystko mogło to być dość ryzykowne.
>Czemu potem był dźgnięty, skoro żaden z nich go nie dźgnął?
Obstawiam po prostu, że w wyniku "intensywnego wysiłku" rana mu się otworzyła. Pamiętajmy, że zabieg wycinania nerki został przeprowadzony przez ludzi do których nikt chyba nie chciałby trafić w przypadku jakiejś dolegliwość, już nie mówiąc o poddaniu się operacji. W dodatku w nie najlepszym otoczeniu i być może to spowodowało problemy z rana pooperacyjną. W ogóle mnie zastanawia co owa "lekarka" zażywała, nie pamiętam już dokładnie, ale nie wyglądało mi to na wstrzykiwanie się do żyły...

ocenił(a) film na 4
touche

-"- Czemu główny poszedł do tych ludzi od handlu nerkami i zaczął zażynać ich? Czemu potem był dźgnięty, skoro żaden z nich go nie dźgnął?"

- widać było, że gdy Ryu "zajmował" się głową zbira, podchodzi do niego ta babka trzymając w ręce skalpel

ocenił(a) film na 9
touche

Na początku filmu w radio czytany jest jego list, w którym jest napisane o sytuacji rodzeństwa i o tym jak bawili się nad rzeka jak byli mali i że siostra chce być tam pochowana.

ocenił(a) film na 9
coossta

dokładnie. dlaczego ludzie nie oglądają uważnie filmów?

wiktorek_pl

ad1-Wyszła na plac zabaw.Bawła się z porywaczami i poszła z nimi sama.
ad2-córka prezesa sprawca pracował w fabryce więc go znał.
ad3-to było jedno z dzieci zwolnionego pracowniak fabryki,który się pociął przy prezesie.Scena przy samochodzie.
ad4-policjant potrzebował kasy i dostarczał prezesowi informacje.
ad5-jw.
ad6-podsłuch telefoniczny
ad7-głuchoniemy tam mieskał

ocenił(a) film na 7
wiktorek_pl

wg. mnie pan zemsta został zepsuty końcówką. Skoro dziewczyna miała grupę terrorystyczną , to dlaczego oni nie porwali dziewczynki, nie przetrzymywali jej? Na pewno zrobiliby to bardziej fachowo i obyłoby się bez wpadek.

ocenił(a) film na 9
mefiu666

no bo to nie miało być jakieś agresywne porwanie, chcieli być pewni, że małej się nic nie stanie - skąd mieli wiedzieć, że w tym czasie zabije się siostra, a głuchoniemy cep zostawi małą samą przy wodzie. myślę, że grupa terrorystyczna nie byłaby dla małej miła jak oni, nie zajmowała by się nią, a nie wiadomo nawet czy mała by wróciła. przecież to jest dość logiczne - nikt normalny nie oddaje dzieciaka pod opiekę grupy terrorystycznej, a tak by to właśnie wyglądało w momencie gdyby zostawili ją, a niby chcieli żeby jej nic sie jej nie stało i żeby nie zostawić jej urazu na psychice. Przecież w filmie nawet jest rozmowa Ryu z dziewczyną, o tym, że mała będzie miała z nimi tak dobrze przez czas porwania, że nie będzie chciała wracać od nich do szkoły - raczej nie miała by tak fajnie z terrorystami.

ocenił(a) film na 7
wiktorek_pl

nie pokazali porwania

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones