PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119514}

Pan od muzyki

Les choristes
8,0 108 219
ocen
8,0 10 1 108219
7,3 15
ocen krytyków
Pan od muzyki
powrót do forum filmu Pan od muzyki

Mam do siebie straszne pretensje, obejrzałem bowiem "Pana od muzyki" na długo po szwedzkim "Jak w niebie" z tego samego roku. I pierwszą myślą, jaka dopadła mnie po zakończeniu seansu francuskiej produkcji, było: "Jak w niebie" było lepsze.
Skojarzenia nasuwają się same: zamknięta społeczność, której życie odmienia na lepsze przybycie muzyka, który nie może się podziać, a wszystko dzięki założeniu chóru.
Mam oczywiście świadomość tego, że oba filmy mają tyle samo różnic, co podobieństw i nie ma między nimi żadnego związku; "Pan od muzyki" jest przecież oparty na filmie powstałym 60 lat wcześniej, w "Jak w niebie" z kolei nie mamy wątku pedagogicznego. Choć to, w sumie, zależy od interpretacji.

Myślę jednak, że znacznie lepiej bym na tym wyszedł, gdyby najpierw obejrzał łagodniejszy przypadek, czyli "Pana od muzyki", a dopiero potem "Jak w niebie", teraz bowiem jestem zmuszony dać francuskiej produkcji gwiazdek siedem, bo jej ocena nie może przewyższyć tej, którą z pełnym przekonaniem dałem szwedzkiemu dzieóu. Tego bym sobie nie wybaczył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones