PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1125}
7,3 13 032
oceny
7,3 10 1 13032
7,8 17
ocen krytyków
Panny z Wilka
powrót do forum filmu Panny z Wilka

ARCYDZIEŁO

ocenił(a) film na 10

Najlepszy film Wajdy... jak oglądam wybitny film to w czasie seansu robię przerwy żeby przeanalizować to co oglądam i się tym nasycić... takie moje zdziwaczenie... w tym przypadku było dużo przerw...:)

sklepmilitaria

Zgadzam się na 100%. To jest prawdziwe arcydzieło!

ocenił(a) film na 8
Franio

Cholerna racja :)

ocenił(a) film na 9
cissic

Cholernie cholerna racja!

ocenił(a) film na 8
marscorpio

To taki film, którego zapomnieć się zwyczajnie nie da. Niby o niczym a przecież o wszystkim bo o życiu. Zdecydowanie najlepszy film Wajdy obok Ziemi Obiecanej i jeden z najlepszych w dorobku Olbryskiego.

ocenił(a) film na 9
cissic

Cholernie cholerna racja!

ocenił(a) film na 10
sklepmilitaria

cieszę się, że nie tylko ja tak uważam
film naprawdę potrafi pochłonąć swoją nastrojowością

był czas gdy miałem go na DVD i oglądałem w każdej wolnej chwili aż w końcu oddałem te płytę koledze ponieważ autentycznie przestraszyłem się, że film może mi się znudzić
kolega mojego zachwytu nie podzielił

ocenił(a) film na 9
nerkowski

To odbierz mu tę płytę natychmiast!!! Możesz przesłać na mój adres, gwarantuję, że będę się zachwycał...

Aha, to chyba Ty o tym pisałeś - tak, w zakończeniu występuje Jarosław Iwaszkiewicz, na rok przed śmiercią.

ocenił(a) film na 7
marscorpio

Iwaszkiewicz ukazał się w filmie bodajże trzykrotnie: pierwszy raz na początku w scenie pogrzebu, drugi raz w środku filmu jak spacerował i trzeci raz właśnie na końcu w pociągu jak obserwował głównego bohatera. Chyba, że się mylę - jeśli tak proszę o poprawienie mnie :)

użytkownik usunięty
12chinczyk

Tak, trzykrotnie. To zresztą sceny z filmu "Pogoda domu niechaj będzie z Tobą", jedyne, które się "zmontowały". Udział Iwaszkiewicza miał być większy, ale, jak powiedział Wajda, "Iwaszkiewicz się nie otworzył". Zresztą to było rok przed Jego śmiercią. Całe szczęście doczekał się najlepszej ekranizacji Jego twórczości.

ocenił(a) film na 10
sklepmilitaria

Przyłączam się do waszych opinii. Film genialny! Światło, scenografia, kostiumy, gra aktorów, cudowna nastrojowość. Wszystko w tym filmie genialnie współgra. Polecam "Brzezinę"; również Wajdy, również z Olbrychskim w roli głównej, również "z klimatem". Też uwielbiam :)

ocenił(a) film na 8
Alina23

Mi również "Panny z Wilka" natychmiast skojarzyły się z "Brzeziną" podobny klimat: brzozy, wieczór, zmrok, zaduma.

ocenił(a) film na 10
sklepmilitaria

Pamiętam, jak kiedyś, po pierwszym moim seansie "Panien.." włączył mi się w głowie program "bliscy, którzy odeszli, ludzie których, których już nie ma..." no i długo do nie mogłem zastopować. A byem wtedy znacznie młodszy... Piękny, nasycony czytaniem człowieka film.

ocenił(a) film na 10
sklepmilitaria

Przyłączam się do powyższych głosów.
10 punktów przyznaję filmom, do których mogę wracać i wracać - za każdym razem można odkryć w nich coś nowego, nigdy się nie nudzą.

To jest ARCYDZIEŁO.

Moim zdaniem najlepszy film Wajdy.

I najlepsze role życia aktorek: Komorowskiej, Seniuk, Celińskiej oraz oczywiście - brylant: Zachwatowicz
Tak myślę, że to właśnie Zachwatowicz w tym filmie była gwiazdą.

ocenił(a) film na 10
Nikodem123

Myślę, że wszystkie panie zagrały wyśmienicie, mnie jednak najbardziej urzekły Krystyna Zachwatowicz i Maja Komorowska. Sam film wspaniały i nostalgiczny.

ocenił(a) film na 5
sklepmilitaria

Trzeba jednak pamiętać , że film powstał na podstawie opowiadania Iwaszkiewicza i to on wymyślił historie. Wajda zrobił film na jego podstawie. Sam tego nie wymyślił.

ocenił(a) film na 8
sklepmilitaria

Kocham scenę śniadania z Komorowską i Seniuk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones