PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1212}

Park Jurajski

Jurassic Park
7,0 333 911
ocen
7,0 10 1 333911
7,5 36
ocen krytyków
Park Jurajski
powrót do forum filmu Park Jurajski

Kiedy miałam niespełna 8 lat i moim hobby były dinozaury i marzyłam o karierze paleontologa, moi kochani, niczego nieświadomi rodzice postanowili zabrać mnie z siostrą (wówczas lat 4,5) na "Park Jurajski" do kina, wychodząc z założenia, że jak Spielberg i dinozaury, to pewnie będzie równie uroczo, jak w E.T.-em, a mnie zrobią wielka frajdę, jako że wyprawy do kina nie były wówczas codziennością, jak dziś. Byliśmy jeszcze w lokalnym, nieistniejącym już i nieodżałowanym kinie "Europa" i rodziców nie zastanowił fakt, że na seans nie czekają żadne dzieci. W efekcie pół seansu spędziłyśmy płacząc ze strachu przytulone do mamy, która przy każdej, co bardziej drastycznej scenie, zasłaniała nam oczy, a mnie jeszcze przez 2 tygodnie śnił się łeb tyranozaura, przebijającego się przez ścianę nad moim łóżkiem i musiałam spać przy zapalonym świetle i otwartych drzwiach.

Dziś rzecz jasna, 21 lat później, film nie robi na mnie zdecydowanie już takiego wrażenia, ale sam fakt, że do dziś pamiętam fragmenty niektórych dialogów i scen z kina świadczy dobitnie o tym, że nawet, jeśli nie robi wrażenia (na tle dzisiejszych superprodukcji), to zasługuje na pełen szacunek.

ocenił(a) film na 8
Rafal350a

No a wersja 3D z ostatniej dekady ?
Nie bylam, wiec sie nie wypowiadam, ale moze po podkolorowaniu i podrasowaniu efektow tym bardziej miales okazje sie wybrac, chociaz nie wiem, jak wyszlo.

ocenił(a) film na 10
Hellyspring

Niestety też nie miałeś okazji coś strasznie ważnego mi wtedy wypadło ja za to byłem na avatarze jamesa camerona w kinie też niesamowite przeżycia moje ulubione filmy to jurassic park 1993 najlepszy film na świecie potem władca pierścieni powrót króla avatar władca pierścieni dwie wieże wladca pierścieni drużyna pierścienia niestety miałem okazję być tylko na avatarze w kinie z tych 5 niesamowitych filmów a ty lubisz trylogia władcy pierścieni bo ja uwielbiam

ocenił(a) film na 10
Hellyspring

Najfajniejszych było by mieć własne kino w domu ale nie takie kino domowe czyli sprzed nagłaśniający bo takie mam tylko ogromny ekran i sale kinowe ja mam film park Jurajski 1993 na dvd i blu Ray i odtwarzacz blu Ray też mam bym se podliczył do projektora odtwarzacz blu-ray i bym że wyświetlał co chce czytałem w internecie o jakimś obrzydliwe bogatym Amerykaninie co ma własne kino IMAX to z tych dużych jego kino ma 14 metrów wysokości i 24 metry długości ale wydał na niego ponad 10 milionów dolarów ale to trzeba też mieć duży dom żeby pomieścić takie kino a jego dom to nie dom tylko willa powierzchnia ponad 600 metrów kwadratowych jego dom ma za całość kilkanaście milionów dolarów grubo powyżej 100 milionów dolarów jest jego posiadłość warta ale ja nigdy nie będę miał nawet 10 milionów dolarów żeby same kino takie mieć w domu

ocenił(a) film na 10
Hellyspring

W jednym zdaniem zdaniu się pomyliłem najfajniej było by mieć własne kino w domu zwróć słowo na najfajniej a nie najfajniejsze poprawiam

ocenił(a) film na 10
Hellyspring

A nawet znowu się pomyliłem najfajniej a nie najfajniejszych ale to szczegół mam nadzieję że ten drobny błąd nic nie zmieni i zrozumiesz mniej więcej o co mi chodzi

ocenił(a) film na 10
Hellyspring

A i niestety też nie miałem okazji się wybrać coś strasznie ważnego mi wtedy wypadło błąd zwróć uwagę na słowo miałem a nie miałeś człowiek się spieszy to błędy robi ale to szczegół mam nadzieję że rozumiesz co miałem do przekazania

ocenił(a) film na 8
Rafal350a

Ale przecież Ty nie musisz się tak z najmniejszego błędu za każdym razem tłumaczyć, jestem na święta w Polsce, więc piszę poprawnie, ale za granicą sama się na siebie wściekam, że piszę bez polskich znaków bo mi wstyd :)

Ale z zza zachodniej granicy specjalnie na "Pokłosie" w 2012 do kina przyjechałam (bywam raz na pół roku w ojczyźnie, akurat jestem i się cieszę, że mogę pisać poprawnie :) ), bo słyszałam, że wzbudza ogromne kontrowersje i chciałam sobie wyrobić pogląd. I nie żałuję. Faktycznie, utorował drogę "Idzie", ale "Ida" jest filmem artystycznym, a "Pokłosie" mocnym kryminałem.

No a "Jurassic Park" to Fantasy Thriller i to wysokiej klasy, jak na swoje lata.

A Ci powiem, że wystarczy dobrej klasy projektor i ekran (od biedy można użyć prześcieradła) plus dźwięk i masz prawie kino domowe.
Pewnie, że to nie sala kinowa, ale przynajmniej nie zakłóca Ci seansu chrupanie popcornu z każdej strony :)

ocenił(a) film na 10
Hellyspring

no dora rozumiem nie bede sie tlumaczyl a co do kina to ty nierozumiesz czytalem o takim amerykaninu c m a wlasne kino w domu imax 14 metrow wysokie 24 metry dlugie i zaden popcorn mu nie przeszkadza byle przescieradlo nie wystarcza erany kinowe robi sie z specjalnego plutna mozna by kupic ekran projekcyjny sufitowy albo scienny ale to nie ta samo i tak troche wiekszy niz telewizor ale zeby miec taki prawdziwy ekran trzeba miec ogromy dom zeby pomiescic dom tego amerykanima ma powirerzchnie powyzej 500 kilometrów kwadratowych i oczywiscie ten amerykanin jest obrzydliwie bogaty ja moge tylko pomarzyc

ocenił(a) film na 10
Hellyspring

a znowu sie pomylilem ale napisze ten blad bo to nieortograficzny dom tego amerykanina ma ponad 4000 metrow kwadratowych
cala dzialka ma grubo ponad 10000 metrow kwadratowych

ocenił(a) film na 10
Hellyspring

znaczy sie ponad 5000 metrow kwadratowych ma dom

ocenił(a) film na 10
Hellyspring

chociarz to bardziej willa niz dom kilka basenow ponad 20 samochodów wartych ponad 10 milionow dolarow kort tenisowy sama posiadlosc warta grubo ponad 500 milionow dolarów

ocenił(a) film na 8
Rafal350a

Pomarzyć zawsze można :)
Póki co musi nam wystarczyć plazma lub rzutnik i prześcieradło, ale i tak lepsze niż czarno-biały telewizor.

ocenił(a) film na 10
Hellyspring

Tyle ale piscili cie na film od 12 lat 8 letnie i 5 letniue dziecko szok ja mialrm roczek jak byla apremiera filmu bo urodzilem sie w 1992

ocenił(a) film na 8
Hellyspring

Bardzo trafny komentarz. Film naprawdę w pewien sposób przełomowy

ocenił(a) film na 10
Hellyspring

Również byłem w kinie w 1993 jako 5 latek, chyba pierwszy film wogole na jakim byłem w kinie, mega nostalgia, końcowa scena wyciska łzy, ten film to piękny hołd oddany dinozaurom tym niesamowitym stworzeniom które panowały na naszej placiecie przez dobre 300 milionów lat. to niesamowite że takie zwierzęta chodziły po ziemi, żyjemy chyba na najbardziej niezwykłej planecie we wszechświecie hehe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones