PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=461432}

Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus
6,6 163 621
ocen
6,6 10 1 163621
6,0 27
ocen krytyków
Parnassus
powrót do forum filmu Parnassus

Z jednej strony ten film jest męczący, wymaga ogromnego skupienia od widza i ciągłego analizowania symboliki. Trudny w odbiorze, ale muszę przyznać, że jego otwartość na interpretacje jest zabiegiem fantastycznym.
Oglądając Parnassusa doszedłem też do wniosku, że Ledger miał fantastyczny talent. Co prawda nie sposób nie widzieć w nim Jokera ( mimika, niektóre ruchy, intonacja głosu), ale tutaj też był najlepszą postacią z całego filmu ( uwagę przykuł też o dziwo Depp).
Trochę naciągane 7/10, ale daje do myślenia, więc z czystym sumieniem ta ocena!

Wrekonize

Zgodzę się z Tobą. Trzeba było się skupić... Mi osobiście podobał się, ale pewne momenty chciałam przewinąć. Ledger zagrał świetnie! Ale podobał mi się też Colin i Jude. Mieli króciutkie role, ale za to bardzo ciekawe. Nie mogłam tylko patrzeć na Lily... Moim zdaniem nie pasowała do roli Valentiny...

ocenił(a) film na 6
filmowiczkaaa_

Parnassus powiedział do policjanta" Nie martw się ,jeżeli nie od razu to zrozumiesz" :) I tyle w temacie.Film dobry.

ocenił(a) film na 7
Wrekonize

Dokładnie, nie da się od razu zrozumieć, ciężki film ale dobry. Jeśli się go obejrzy kolejny raz i kolejny.. daje do myslenia :)

ocenił(a) film na 8
aguska_filmaniak

Filmy Terry Gilliam'a tam mają i to wszystkie. Staja się coraz lepsze po każdym kolejnym obejrzeniu.
Brazil u mnie już doszedł do 10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones