PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=461432}

Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus
6,6 163 630
ocen
6,6 10 1 163630
6,0 27
ocen krytyków
Parnassus
powrót do forum filmu Parnassus

Mętlik

ocenił(a) film na 4

W sumie to nie wiem co sądzić o tym filmie. Z jednej strony film jest delikatnie mówiąc lekko żałosny z drugiej jednak postać diabła i parnassusa fascynują ale z trzeciej nie jest to przedstawione w zbyt zrozumiały sposób i tak jak już wielu ludzi pisało ciężko jest w 100 % wszystko zrozumieć i nie pogubić się. Ogólnie to chyba nie mój gust ale nie wykluczam że jeszcze kiedyś nie spróbuję obejrzeć go jeszcze raz. Ja osobiście uważam że historie o człowieku który zakładał się z djabłem można było przedstawić jako normalny film fantasy bez tej całej symboliki i tego zakręconego świata marzeń w którym rzeczy stają się praktycznie niezrozumiałe i chore.

ocenił(a) film na 10
muran_maciek

Moim zdaniem ta 'niezrozumiałość' na pierwszy rzut jest właśnie fascynująca w "Parnassusie". Bez tego, cytuję, byłby to "normalny film fantasy". A otrzymujemy coś innego, niecodziennego.

ocenił(a) film na 9
Madeleine94

Nie rozumiem, co w tym filmie jest takie niezrozumiałe?

ocenił(a) film na 10
muran_maciek

"Ja osobiście uważam że historie o człowieku który zakładał się z djabłem można było przedstawić jako normalny film fantasy bez tej całej symboliki i tego zakręconego świata marzeń w którym rzeczy stają się praktycznie niezrozumiałe i chore."

ale to nie jest film o człowieku który zakładał się z diabłem.... no może nie tak, jak to chcesz rozumieć... taki utwór nosi tytuł np. Pan Twardowski albo Faust....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones