PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=461432}

Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus
6,6 163 631
ocen
6,6 10 1 163631
6,0 27
ocen krytyków
Parnassus
powrót do forum filmu Parnassus

Znaki na czole

ocenił(a) film na 8

Co właściwie znaczyły symbole na czole Tonego? Może coś przeoczyłam, ale jaki miały związek z całą resztą?

ocenił(a) film na 7
RyuuguRena

właśnie sama szukałam wyjaśnienia i znalazłam pod jednym z topików takie dwa (dla mnie satysfakcjonujące):
1.
znaki na czole Tony'ego oznaczały zupełnie nic, każdy ma takie "swoje znaki" chroniące go niby przed złem /znaki, amulety, czarna magia/ ale "cwańszy" osobnik który w nie wierzy mówi i robi tak: znaki /zaklęcia/ znakami - jak pomogą to nie zaszkodzi, ale (jak w tym przypadku) rurka, rurką!
Parnassus zresztą to wyjaśnił diabłowi w trzech punktach:
1 Czarna magia nie istnieje, to tylko tanie sztuczki
Resztę zasad nie pamiętam... - bo i po co miały by być, samemu można się domyśleć: po prostu zrób najlepszą sztuczkę.... aby wszyscy się nabrali...
i Tony zrobił "sztuczkę" ktoóra go do tej pory ratowała, ale Parnassus zrobił jeszcze lepszą....

2.
tego nie wiedział sam Diabeł - a ja mam to wiedzieć? Stwierdził to w końcowej scenie na skarpie. Stwierdził, że "może to jakiś "znak ochronny" i może dlatego nie może go dopaść dlatego wchodzi w układ z Parnassusem, że to on go dopadnie. Niedpowiedzenia są częstym elementem wykorzystanym w filmie i się do tego nie przyczepiam. Też, czekałem na rozwiązanie tego zagadnienia, ale jeśli Diabeł mówi coś takiego?... Jeśli on tego nie pojmuje, to my tym bardziej. Ja akceptuję takie rozwiązanie, jeśli Ty nie, to już trzeba do reżysera uderzyć...
Może jest coś wyżej niż Diabeł?

autorami są kolejno: cobra2000 i neposz_2

pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
RyuuguRena

a ja nie rozumiem innej rzeczy: jaki cel miały ciągłe przemiany Tony'ego ? oczywiście poza faktem, że pierwszy aktor zmarł, czy był jakiś powód wymieniony w filmie ? może coś przeoczyłam

ocenił(a) film na 8
wobiektywieswiata

Co do przemian - moja opinia jest taka, że miały przedstawić złożony charakter Tonego (poszczególni aktorzy zachowywali się zupełnie inaczej) . Ale na podstawie tego co mówisz - to pewnie tylko(!) dlatego, że pierwszy aktor umarł. A zastąpienie go jednym aktorem może według reżysera było zbyt nudne? : )

ocenił(a) film na 10
wobiektywieswiata

Mnie wydaje się, że on dopasowywał się do oczekiwań ludzi, którzy z nim przebywali. Inaczej wyobraziła go sobie starsza pani, a inaczej karzeł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones