PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122709}
4,8 12
ocen
4,8 10 1 12

Pathos segreta inquietudine
powrót do forum filmu Pathos - segreta inquietudine

Pathos. 7/10

ocenił(a) film na 7

Fabuła "Pathos" oscyluje wokół morderstw modelek, lesbijskich kochanek pewnej siebie i aroganckiej fotografki. Głównym podejrzanym o brutalne morderstwa w trakcie sesji sado-maso staje się jej eks-małżonek, który kręci filmy bondage. Śledztwo w sprawie owych zabójstw prowadzi przystojny gliniarz, którego fotografka modowa usiłuje uwieść. Nietrudno odgadnąć tożsamość złoczyńcy w "Obsession: A Taste of Fear", a same postaci są raczej nieprzyjemne. W filmie sporo jest nagości i seksu, aczkolwiek w dużej mierze lesbijskiego. To całkiem stylowe giallo z ładną kolorystyką, utrzymane w estetyce futurystycznej (samochód elektryczny, laserowa spluwa gliniarza). W trakcie seansu miałem dalekie skojarzenia z "Videodrome" (1983) Davida Cronenberga oraz z filmami bondage pinku eiga takimi jak "Captured for Sex 2" (1986). Film generalnie jest dość ekscentryczny, nieźle nakręcony, posiada fajną odrealnioną kolorystykę. Nie jest to trudny do przeskoczenia poziom wielu wysmakowanych gialli z lat 70-tych w stylu pop-art, ale osobiście bardzo lubię włoskie thrillery o serii morderstw w środowisku modowym np. "The Red Queen Kills Seven Times" (1972) czy "Le Foto di Gioia" (1987) z seksowną Sereną Grandi. 7/10. "Nie jestem częścią Twojego świata. Mam nadzieję, że już nigdy się nie spotkamy."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones