PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1298}
7,1 14 674
oceny
7,1 10 1 14674
7,1 8
ocen krytyków
Patton
powrót do forum filmu Patton

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Gra aktorska na najwyższym poziomie, świetny scenariusz i reżyseria, efekty specjalne i muzyka
na najwyższym poziomie. Odwzorowanie historyczne również zachwyca. Film trwa prawie 3
godziny, ale nie nudzi. Spore, pozytywne zaskoczenie bo po ocenie spodziewałem się raczej
średniaka. Polecam!

ocenił(a) film na 9
Stukov

Jestem właśnie po seansie i mam bardzo zbliżone odczucia. Kapitalny film. Ani przez moment się nie nudziłem.

ocenił(a) film na 6
Stukov

Odwzorowanie historyczne, w 1970 roku nie znaleziono już kilku shermanów tylko trzeba było użyć (chyba) M48 Pattonów (nomen omen) zarówno jako czołgów amerykańskich jak i niemieckich? Na dodatek na początku filmu Omar Bradley mówi że niemieckie czołgi są napędzane ropą, co jest bzdurą, do końca wojny hitlerowcy stosowali w pojazdach pancernych silniki benzynowe, nie mówiąc o 1943 roku. Fajne te dwa Heinkle 111, natomiast ten ostrzał kwatery z karabinów za ich pomocą mocno naciągany, to były bombowce horyzontalne, zrzucały bomby z kilku km pułapu i do domu, a nie przelatywały kilkanaście razy nad celem jak Iły-2 ;)
Co do pana Georga C. Scotta to chyba urodził się do tej roli. Dla niego samego warto obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones