PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034351}
7,5 15 328
ocen
7,5 10 1 15328
7,2 36
ocen krytyków
Perfect Days
powrót do forum filmu Perfect Days

Ujmujący spokój

ocenił(a) film na 10

Kocham. Ten film to proces - nie czeka się na finał, a delektuje się każdą chwilą. Po filmie można poczuć ujmujący spokój. Dzień po dalej jestem w większym trybie mindfulness.
Jedno ale - czemu nikt tutaj nie wspomniał o tym, że główny bohater jest prawdopodobnie w spektrum autyzmu?
Najbardziej widać to po special interest, rutynie, tym że ma wyraźnie „własny świat inny od innych” i po trudnościach z komunikacją z innymi ludźmi, które są pokazane na każdym kroku.

ocenił(a) film na 9
monilew37

Bo nie jest w spectrum autyzmu.

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Widziałam na zagraniczych forach, że jednak temat ASD u głównego bohatera był poruszany, tylko u nas nie. Spełnia większość kryteriów do bycia w spektrum i to dowodzi temu jak mała społeczeństwo ma wiedzę na ten temat, że w zasadzie nikt tego nie zauważył.

ocenił(a) film na 9
monilew37

A nawet gdyby tak było, to jakie to ma znaczenie dla przekazu filmu?

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Jakie znaczenie dla przekazu filmu mają w takim razie jakiekolwiek analizy postaci? ;) warto jest otworzyć głowę na różne możliwości, czy główna postać ma ASD czy nie, sam film jest genialny i ma piękny przekaz. Jedynie smutne jest to, że panuje mała ogólna wiedza na temat środowisk neuroatypowych na naszym polskim podwórku.

ocenił(a) film na 9
monilew37

Równie jak brak wiedzy, niebezpieczne jest nadużywanie klasyfikowania ludzi (bohaterów filmu) jako osób z różnego rodzaju zaburzeniami. Jak wzbogaca lub zmienia Twój odbiór tego filmu, gdy przypniesz etykiętkę ASD? Autentycznie jestem ciekawa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones