Mini-serial

użytkownik usunięty

Jak wyżej. Czy nie uważacie, że treść filmu lepiej przekazałby podzielony na (powiedzmy) 20
minutowe odcinki serial? Każdy poświęcony innemu zagadnieniu w obrębie tematu.

7
 • Być może.

 • Zdecydowanie tak. Za dużo mądrości na raz, do tego fatalny angielski, nieświeży wygląd Żiżka. Chociaż film nie był głupi, trudno było się na nim skupić prawie 2,5 godz.

 • Zdecydowanie się nie zgadzam. Jak Wy ludzie studiujecie, kiedy jeden wykład potrafi trwać dłużej, a wykładów dziennie potrafi być kilka? Idąc tym tokiem myślenia, przeciętne studia musiałyby trwać jakieś 30 lat. Ponadto - jak można wejść w temat, kiedy po 20 minutach się kończy? Ledwie co zrozumie się o co chodzi i już koniec. I czy kilka prostych spostrzeżeń to naprawdę tak wiele mądrości na raz? Ludzie! Mądrość przyswaja się bardzo łatwo, gorzej z głupotą.

  • użytkownik usunięty

   Co ma piernik do wiatraka? Jakie wykłady? Zadałem zwyczajne pytanie, a formułę 20 minutowych odcinków wziąłem z powietrza - mogłoby to być równie dobrze 45 minut, albo godzina.

   • To ma piernik do wiatraka, że film jest niczym innym jak wykładem. Osobiście uważam, że wykłady 2-3 godzinne są najbardziej efektywną formą przekazu zagadnień.

    Odchodząc jednak od wykładów... każdy wie jak ogląda się seriale, jeśli kolejne odcinki są dostępne - jeden odcinek po drugim, a czasem i cały sezon za jednym zamachem.

    • Naturalmente film jest wykładem. Który mógłby być ewentualnie o wiele lepszy, gdyby pan Žižek wziął do tego kogoś, kto potrafi opowiadać, zamiast samemu ględzić. Może te jego teorie są w zasadzie i ciekawe, ale w takiej formie, w jakiej on to zaserwował, to jest to (mimo ciekawych pomysłów i założeń realizacyjnych) totalne przynudzanie. No i aż tak rewelacyjnie-rewolucyjne to to nie było... :o(
     PS. Innych filmów tego pana oglądać nie będę, ale na pewno przeczytam tę czy inną z jego książek!
     (Podejrzewam, że są o wiele ciekawsze).

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: