PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666263}

Perwersyjny przewodnik po ideologiach

The Pervert's Guide to Ideology
7,2 5 144
oceny
7,2 10 1 5144
6,7 9
ocen krytyków
Perwersyjny przewodnik po ideologiach
powrót do forum filmu Perwersyjny przewodnik po ideologiach

Powtórka z rozrywki

ocenił(a) film na 7

To "Z-boczona historia kina 2". Podejmowany temat jednak nie został tak dobrze ugryziony jak poprzednio. Poza tym zero tu zapowiadanej perwersji:P Zizek tym razem nie zachwyca.

szakira

Mam pytanie do Ciebie. Wiesz może, gdzie mogę obejrzeć Z-boczoną historię kina? Przewodnik widziałam na Dwóch Brzegach i bardzo mi się spodobał. Chętnie obejrzałabym "pierwszą część".

phenny

Nadal szukasz?

_wilczur_

Nadal, o ile można tak powiedzieć. Szczerze mówiąc zapomniałam, jednak jeżeli masz jakieś namiary to chętnie przytulę ;)

phenny

Więc zagwozdka. Namiary są podstępnie ukryte w stwierdzeniu: "Jestem kinomaniakiem" ;)

_wilczur_

Thnx :)

ocenił(a) film na 8
szakira

W przeciwieństwie do pierwszego Przewodnika ten analizuje dominujące współcześnie, a także przeszłe, ideologie. Filmy w tym Przewodniku funkcjonują głównie jako odniesienia, czy też przykłady z popkultury.
Sam chętnie zobaczyłbym drugą część Przewodnika po kinie. Filmy przez pryzmat lacanowskiej psychoanalizy w wydaniu Zizka nabierają nowych, interesujących znaczeń.
Dla mnie perwersji, czy też wypaczania powszechnie przyjętych stanowisk, jest dostatek. Chyba że miałeś na myśli nieprzyzwoite anegdoty, którymi Zizek z uwielbieniem wypełnia swoje wywody.
Ta perwersja w tytule może być trochę myląca. Pervert ma trochę szersze znaczenie, niż zboczeniec w języku polskim.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Isoruko_Yamamoto

pomyliłeś dział i na Miłość Boską gdzie są jacyś moderatorzy na tym filmwebie , już nie wiem gdzie to pisać, ale jak głupoty można pisać byle gdzie to sensowne zarzuty też. na tych forach jest taki bałagan, że się odniechcewa. nich też ktoś ściągnie tego buraka i jego lalkę Barbi

szakira

Perwersja była wyjaśniona jako kontrast do histerii. Histeryk - parafrazując w olbrzymim skrócie - szuka dowodów, perwert nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones