PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=144}

Piąty element

The Fifth Element
7,4 308 668
ocen
7,4 10 1 308668
6,7 27
ocen krytyków
Piąty element
powrót do forum filmu Piąty element

Zinflantylizowana, strywializowana wersja legendarnego komiksu Jodorowskiego. Prawie takie Mroczne Widmo tylko lepiej. Robotę robi tu głównie scenografia miasta. Nie znoszę gdy z fajnego s-f robi się bajkę dla dzieci. To powinno być bardziej jak Duke Nukem 3D ( w tej genialnej grze bohaterem było bardziej samo miasto niż główna postać. Sam Duke tylko kanalizował pewien sposób bycia ) w mega-futurystycznym świecie przyszłości.

grzegorz_cholewa

Ogólnie film byłby lepszy gdyby to była relacja z życia w dalekiej przyszłości niż głupia historyjka o ratowaniu świata.

ocenił(a) film na 9
grzegorz_cholewa

Dziękujemy Ci Cholewo za poprawki dla Luca Bessona. Pomijam porównanie filmi do gry. Twój głupiutki komentarz zobaczyły tylko (niestety) moje oczy. Pozostań z Bogiem Grzegorzu.

Polska2021

Nie będę po tobie jeździł bo mi się nie chce czasu na dałna marnować. W zamian pokaże ci coś ciekawszego:

https://www.youtube.com/watch?v=EpF6o2-nx4I

Polska2021

https://www.youtube.com/watch?v=3PJDFEzY27A

grzegorz_cholewa

Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem.

Piąty element jest przede wszystkim Szklaną pułapką w kosmosie. Bezpretensjonalną rozrywkową pulpą i to pod tym kątem należy go oceniać. Nie gry, które z samego faktu innego medium różnią się sposobem opowiadania historii. Nie jest też adaptacją Jodorowsky'ego.

Bo btw Incala będzie adaptował Waititi. Jak mu nie wyjdzie, to na niego będziesz mógł sobie psioczyć.

_Kuze

1997 r. był niezły jeśli chodzi o filmy sf. Jednak Piąty element wypada chyba najsłabiej z nich. Żołnierze kosmosu, Kontakt czy Ukryty wymiar - każdy z nich dałbym wyżej. Co mi z takiej pulpy jak mnie to nie bawi. Niech wezmą futurystyczne miasto i na tej podstawie zrobią coś poważnego. Lepsze sf miałem nawet w Codzie.

ocenił(a) film na 9
grzegorz_cholewa

Nazwisko zobowiązuje. Zrobiłeś z gęby cholewę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones