PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476220}

Piąty wymiar

Triangle
6,4 26 588
ocen
6,4 10 1 26588
5,0 3
oceny krytyków
Piąty wymiar
powrót do forum filmu Piąty wymiar

Wyśmienita fabuła, jest się na czym zastanowić.

ocenił(a) film na 8
TraXsoN

I do tego ta muzyka ohh sami posłuchajcie https://www.youtube.com/watch?v=XGZCEVG9bIE&index=2&list=LLpYv6RuxxIV4G_daM01iSr g

ocenił(a) film na 10
TraXsoN

ktos zna wiecej takich filmow? Badz ksiazek?

ocenił(a) film na 9
skorpss

Filmy:
1) ,,Przepowiednia''(2002);
2) ,,Przeczucie'' (2007);
3) ,,Życie, którego nie było'' (2007);
4) ,,Strefa 51'' (tyt. oryg. ,,Dreamland");
Według mnie podobne.

ocenił(a) film na 8
Maluch1844

Co w tych filmach podobnego?

ocenił(a) film na 9
Zyga152

Atmosfera tajemnicy, klimat, dezorientowanie widza, w niektórych elementy fizyki kwantowej (,,,Strefa 51"), pokazanie metafizyki: czegoś, czego nie pojmujemy jako ludzie, ale to jest nieodzownym elementem rzeczywistości. Wymienione filmy sporo różni, ale właśnie ,,to coś" w powietrzu, trudne do nazwania, a co występuje w nich jako składnik rzeczywistości obok azotu i tlenu, wydaje mi się je łączyć. Tajemnica, dzianie się rzeczy niepojętych, nielogicznych. Przekraczanie (może łamanie, przełamywanie?) logiki arystotelesowskiej.

ocenił(a) film na 8
Maluch1844

To może dodaj do listy "przeminęło z wiatrem"

ocenił(a) film na 9
Zyga152

W którym miejscu ,,Przeminęło z wiatrem" łamie logikę? Gdzie tam tajemnica, niewyjaśnione zdarzenia, no gdzie?! Nie wiem skąd ta złośliwość.

Maluch1844

Drabina Jakubowa. Inni.

ocenił(a) film na 9
forek23

Tak, te też są oparte na tajemnicy. Oba świetne. ,,Drabina Jakubowa" mocno zaskakująca, fenomenalna. ,,Inni" bardziej konwencjonalne, chyba w typie del Torro (szczególnie ,,Kręgosłupa diabła").

Maluch1844

Mechanik 2004, Ukryty wymiar, Harry Angel, Stay, Szósty zmysł, Pandorum,W paszczy szaleństwa, Candyman ale tylko pierwsza część, The deaths of Ian Stone (Spirala życia i śmierci), Martwa cisza, Przebudzenie dusz, Drzwi 2009 (polecam), romans metafizyczny Nawiedzony 1995, Obłąkani 2014, Lekarstwo na życie, Oszukana 2008,Silent Hill, Osiem milimetrów (mocny, ciężki film), Family man 2000, Plan lotu, Czarna śmierć (polecam), Gra z Michałem Douglasem.

Był jeszcze taki film o dziewczynie, która przeniosła się w czasie i ocknęła się w ciele żydówki w obozie koncentracyjnym. Nie pamiętam tytułu.

forek23

Obłęd 205 i tytuł powyższego filmu: Arytmetyka diabła.

forek23

Obłęd z 2005 oczywiście.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones