PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655761}

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Fifty Shades of Grey
4,5 191 602
oceny
4,5 10 1 191602
2,8 32
oceny krytyków
Pięćdziesiąt twarzy Greya
powrót do forum filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya

Hej mam pytanie. Przeglądałam filmy w cinema-city i oczywiście na 50 twarzy Grey'a też trafiłam. I wie ktoś może co dokładnie oznacza ograniczenie wiekowe R16L?

ocenił(a) film na 3
becauseawesome

"R" to ograniczenie występujące w USA oznacza tyle co u nas "od lat 18.", a dalej to chyba ograniczenie wiekowe sugerowane przez polskiego dystrybutora czyli 16 lat. Ograniczenia na terenie Europy są odrobinę bardziej sprecyzowane; również mniej restrykcyjne.

becauseawesome

TO ZNACZY ŻEBYŚ PRZESTAŁA MYŚLEĆ O GŁUPOTACH GÓWNIARO I WZIĘŁA SIĘ DO NAUKI

ocenił(a) film na 2
becauseawesome

Dokładnie za naukę, a nie chu... w głowie.

becauseawesome

To znaczy nie dla gimbusiarek :)

becauseawesome

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. A tak dla Waszej wiadomości. Jeśli chodzi o naukę to radzę sobie całkiem dobrze, prawdopodobnie lepiej niż Wy w wieku 16 lat. Poza tym zaciekawiło mnie oznaczenie a nie sam film. Dziękuje :)

becauseawesome

Moze i wykulas wiecej ale najprawdopodobniej brak ci dojrzalosci, jaka my w twoim wieku reprezentowalismy :)

ocenił(a) film na 6
adizi

Koleżanka wyżej zapytała o znaczenie skrótu ograniczenia wiekowego a film podała tylko jako przykład, nie rozumiem o co chodzi.

wercia05

O to, ze dziewczyny (chlopacy z reszta tez) ale zwlaszcza dziewczyny, biorac pod uwage ich sklonnosci , ponizej 25 roku zycia nie powinny byc faszerowane takim syfem bo nie sa jeszcze na tyle dojrzale by nie wplatac realiow zaczerpnietych z mediow w swoja rzeczywistosc.

adizi

No widzisz, może to i syf - zgadzam się, są filmy mądrzejsze i zdecydowanie więcej wnoszące, lepiej nakręcone i lepsze w ogólności - i takie też się ogląda. Ale co do samego filmu ,,50 twarzy Grey'a" - zależy jak takie gimbusy i gimbuski (tak, jestem w gimnazjum, brakuje mi jeszcze troche do psychicznej dojrzałości ale mam prawo do oglądania debilnych filmów od czasu do czasu) ten film oglądają. Bo niektóre osoby traktują media z dystansem jak powinni a niektórzy niestety nie co w gimnazjach właśnie widać. Może i oglądnę ten film ale to nie znaczy, że zacznę traktować tego typu zboczenia jako fajną zabawę i zacznę wierzyć w bajkową miłość przez co puszczę się z pierwszym lepszym popaprańcem.

becauseawesome

Rozumiem :) nie no masz racje

becauseawesome

Wy durne spie*doliny. Dziewczyna zadała kulturalnie jedno pytanie. Wy natomiast, zamiast wykazać się odrobiną życzliwości i odpowiedzieć, wykazaliście się cebulactwem. Wku*wiają mnie gimby robiące otoczkę wokół "50TG", ale w tym pytaniu nie widzę osobiście nic złego. J*bie od was cebulą. J*bie gorzej niż od zarzyganego menela, nie pozdrawiam.

piotras1312

Leb masz cebula maly rycerzyku z mala szabelka. To co piszesz nawet mnie nie rusza chlopcze. Cebulactwo? Zebym to uslyszal ty musialbys sie do mnie cale zycie wspinac zuczku gnojqu a ja bym musial caly czas spadac :). POZDRAWIAM

adizi

Idź deklu spać. Może się ze swojej cebulozy nie wyleczysz, ale przynajmniej wyśpisz.

ocenił(a) film na 3
becauseawesome

Współczuje, Koleżanko. Mam nadzieje, że nie bierzesz tych wszystkich komentarzy do siebie. Mentorów ci u nas pod dostatkiem. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 1
becauseawesome

R16L jest to tylko rekomendacja wiekowa 16+. Formalnie w Polsce na filmy z taką kategorią może przyjść każdy, nawet załóżmy 10-latek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones