PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31864}

Piękny umysł

A Beautiful Mind
8,3 504 966
ocen
8,3 10 1 504966
7,1 39
ocen krytyków
Piękny umysł
powrót do forum filmu Piękny umysł

większośc filmu to nuudy i się ciągnie jak flaki z olejem więc nie rozumiem tak wysokiej oceny ...dobrze zrobiony i miły w odbiorze ale nuda to co niszczy większość ciekawych filmów...

ocenił(a) film na 10
Mothyff

Co jak co, ale Beautiful Mind nie można zarzucić nudy. Nie musi być co chwilę wybuchów i sensacyjnych zwrotów akcji, aby uznać film za ciekawy. W tym przypadku to dialogi są całą esencją, trzeba się w nie zwyczajnie wczuć, a do tego postarać się zrozumieć.

Gabriella_05

nigdy nie chodziło mi o wybuchy, nie musi być wybuchów do napięcia i zwrotów akcji,,,

ocenił(a) film na 10
Mothyff

W takim razie nie rozumiem dlaczego zarzucasz tu nudę. Akcja jest zwarta, prawie do końca filmu nie wiemy kto mówi prawdę, ciągle coś się dzieje. Gdzie tu nuda, skoro jak sam mówisz to nie "wybuchy" są twoim wyznacznikiem?

Gabriella_05

kiedy usypiam na filmie widocznie czuję nudę..

ocenił(a) film na 10
Mothyff

albo zmęczenie ;p
nie, ja uważam osobiście, że film był ciekawy i w ogóle się na nim nie nudziłam. Zawsze interesowały mnie filmy o geniuszach, a ten okazał się być wyjątkowy.
pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Kwestia gustu i tyle, tak naprawdę nie ma nad czym dyskutować tutaj ;).

CellarDweller

oj chyba jest bo kierując się tą oceną spodziewałem się żywszego filmu ..

ocenił(a) film na 8
Mothyff

To nie jest film z tych, przy których na ekranie musi cały czas dziać się jakaś żywa akcja, żeby był ciekawy. Ten film jest bardziej do "pomyślenia", nie jest tak lekki jak jakaś prosta komedia romantyczna, czy film akcji.

CellarDweller

Ale kolega chyba wyraźnie napisał, że nie chodzi mu o żywą akcję lub też komedię romantyczną/film akcji.

ocenił(a) film na 8
Blaczek

"spodziewałem się żywszego filmu" - więc jak mam to odebrać?

CellarDweller

no po prostu - na którym nie usnę!!!!

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Naprawdę? Film z kategorii dramat i biografia.
Żywszego?
...
Może warto przeczytać recenzję, zanim obejrzy się coś, co zupełnie nie koresponduje z oczekiwaniami. I jeszcze raz na przyszłość: męskiego kina akcji NIE należy szukać w kategorii DRAMAT.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

zgadzam się z tobą. Jeśli ktoś się wcale nie identyfikował z Nashem to pewnie go nudził, bo poza tą niezwykłością Nasha to to raczej romans jest do tego mało spektakularny.

artur2

ale jak niby identyfikował, jako matematyk czy chory psychicznie?

ocenił(a) film na 8
Mothyff

hmm mi sie jakoś tak wydawało jak to ogladałem, że ta jego choroba była związana z jego osobowością. jakby nie był takim genialnym samotnikiem to cała ta historia z tymi szyframi na pewno by mu sie w głowie nie zrodziła a i schizofremia, która go dotkneła jakos tak do niego pasowała :). sorry że tak późno odpowiadam

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Racja. Film zły nie jest. Gdzieś tak od połowy zaskakuje i robi się ciekawie...no właśnie... OD POŁOWY! Prawda jest taka, że istnieje cała masa o wiele lepszych dramatów z o wiele niższą średnią.

ocenił(a) film na 10
XxXxxEVeRaxxXxX

Na przykład?

ocenił(a) film na 8
PoziomkaZlasu

A chociażby "The Fountain" Aronofsky'ego.

użytkownik usunięty
Mothyff

Nic mnie tak denerwuje jak tekst typu, że "film genialny ale nudny" - Dla mnie to jest coś niepojętego. Ojciec Chrzestny też jest nudny czy Człowiek z Blizną? Owszem jak oglądasz film z dziewczyną czy bratem która/y mlaska za uchem popcornem i nie daje się wczuć w film. Zobacz, że najwyżej oceniane są filmy w których pozornie się nic nie dzieje, ale jest tak mądry, ciekawy i wciągający, że trzymasz do reklamy mocz, bo nie chcesz stracić nawet sekundy filmu.

Dla mnie absolutnie niesamowity film, genialny ze świetnym scenariuszem i genialną rolą Russel'a Crowe. Absolutnie bezbłędny.

ocenił(a) film na 9

dokładnie! Zwróciliście uwagę na niesamowitą grę Russela? Coś wspaniałego. Każdy ruch, machnięcie ręką, chód, wzrok - był niesamowicie prawdziwy i przekonywujący jako schizofrenik.

użytkownik usunięty
madzialenaa

Powiem szczerze, że strasznie mnie zaskoczył swoją grą Russel. Naprawdę fenomenalnie, bezbłędnie wręcz. Był tak wiarygodny, tak niesamowicie zagrał, że z otwartą japą oglądałem to arcydzieło. Ogólnie cały film mnie rozłożył na łopatki, i nie miał żadnej, absolutnie żadnej słabej strony - trwałby 6 godz i bym okiem nie mrugnął.

Arcydzieło po prostu

ocenił(a) film na 9

ooo tak. Taki filmów o wybitnych umysłach ( z udziałem tak genialnych aktorów jak Russel) powinno być zdecydowanie więcej! Każdy z nasz chyba chciałby mieć takie zdolności, ale często dla takich geniuszy jak John Nash te umiejętności są przekleństwem.

ocenił(a) film na 9
madzialenaa

Dlaczego nazywasz je przekleństwem? Za manię spiskową bohatera odpowiedzialna jest choroba.

ocenił(a) film na 9
Cleaa

bo często, choć nie zawsze, ludzie, którzy mają takie zdolności, cierpią na przeróżne choroby psychiczne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones