PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33181}
8,2 12 337
ocen
8,2 10 1 12337
7,6 11
ocen krytyków
Piętro wyżej
powrót do forum filmu Piętro wyżej

Od niedawna przypominam sobie przedwojenne filmy, które miałam (lub nie) okazję obejrzeć jako dziecko. Jak na razie jest to moja ulubiona komedia - wspaniałe dialogi, muzyka, humor, a przede wszystkim ci ludzie i język, którego już nie ma. A Bodo jako kobieta jest bardziej seksowny od większości obecnie lansowanych celebrytek.

użytkownik usunięty

O, to może mogłabyś mi pomóc z pewnym tytułem?
Jako dziecko widziałam rewelacyjny (przynajmniej tak to pamiętam ;]) film międzywojenny i teraz marzy mi się, żeby do niego wrócić.
Niestety w temacie "poszukuję filmu" przeszedł bez echa. :/

Pamiętam, że była jakaś księżniczka - czy inna młoda hrabianka, która miała wyjść za mąż za księcia, vel innego jaśniepana - gdyż ich rodziny odgórnie tak uzgodniły.
Ona się zbuntowała i uciekła do jakiejś chatki/hotelu (?). Tam zbiegiem okoliczności poznała owego "księcia", ale udawał służącego, czy innego biedaka (być może też się zbuntował i uciekł, nie pamiętam). Kojarzę, że nie umiała rozpalić w kominku i on jej pomógł, może nawet palił krzesła - coś tak mi się wydaje, ale może błędnie. Na pewno mieli wymianę argumentów odnośnie drew - że w jego stronach nazywa się je jakoś, a ona nigdy nie słyszała tego określenia. Oczywiście zakochali się w sobie - i powstał dylemat, że będzie mezalians...^^
Uwielbiam komedie międzywojenne. Są jak operetka.

użytkownik usunięty

Niestety nie jestem znawcą tematu, oglądam te filmy bardziej świadomie dopiero od niedawna :) Czytałam różne opisy, ale nie znalazłam nic, co by pasowało do scen, o których piszesz.

użytkownik usunięty

No nic, dzięki wielkie za dobre chęci, spróbować zawsze warto. :)

Miłego dnia.

ocenił(a) film na 8

Może chodzi o film pt. Ada to nie wypada. http://www.filmweb.pl/film/Ada!+To+nie+wypada!-1936-33166
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
wojtek_43

Dzięki wielkie za podpowiedź. Chętnie sprawdzę. :)

ocenił(a) film na 10

czy przypadkiem nie chodzi o "książątko"???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones