PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382525}

Piła IV

Saw IV
6,0 64 013
ocen
6,0 10 1 64013
3,8 9
ocen krytyków
Piła IV
powrót do forum filmu Piła IV

Oglądałam już tą część kilka razy i dopiero teraz zauważyłam i mnei to zastanawia.
Na początku filmu jest scena jak Lekarze sądowi wykonują sekcje zwłok Piły.
A na końcu filmu ten cały agent z FBI jak chodzi po budynku gry, wchodzi do pomieszczenia gdzie leży Jigsaw, Amanda, Jeff i jego żona. I tego nie rozumiem ..?

barierka

Scena na początku z sekcja zwłok jak i ta na końcu jes to retrospekcja. Oficjalnie sekcja Jigsaw'a dzieje się dopiero w części szóstej.
Cała akcja części trzeciej i czwartej dzieje się w tym samym czasie.

użytkownik usunięty
ArghesS

Zupełnie jak "Moda na sukces"...

ocenił(a) film na 6

Popieram...

ocenił(a) film na 7
ArghesS

To skąd w takim razie Strahm wiedział wcześniej (w scenie z Kerry, której rozerwało żebra), że Amanda współpracowała z Johnem i że oboje nie żyją, skoro dopiero na końcu filmu wchodzi do pomieszczenia, w którym Kramer leży na stole, a Amanda martwa na podłodze?

ocenił(a) film na 8
UntouchableEgoist

Dobrze gadasz! Mnie to też nurtuje i nie daje spokoju!!! Niech ktoś TO wyjaśni!!! Plissss!

ocenił(a) film na 3
Perelka89

Już Ci wyjaśniam: To są poprostu pierdoły nie trzymające się kupy! :D Proste!

ocenił(a) film na 8
h3b4n

Dla wiernych fanów Piły - Twoja odpowiedź NIE TRZYMA SIĘ KUPY.

ocenił(a) film na 3
Perelka89

Jigsaw jest niby tak genialny, że przewidział wszystko nawet po śmierci. A wystarczyłoby, żeby jeden z drugim policjant zachowali się tak jak każdy by się zachował. To te wszystkie dyktafony byłyby do wyrzucenia i nie byłoby filmu. A to co tu próbujecie rozwiązać, to pewnie da się wyjaśnić poprzez retrospekcję, bo raczej, aż takiej głupoty by nie zrobili. Ja to dziś oglądałem, ale nie wkręciłem się na tyle żeby początek sobie nawet przypomnieć, a co dopiero rozkminiać to coś.

ocenił(a) film na 8
h3b4n

Gdybym oglądała od środka, też pewnie bym się nie wkręciła... ale jak zaczęłam od pierwszej części, to wtedy poleciały już wszystkie po kolei - i tak się właśnie wciągnęłam do tego stopnia... że chce się rozkminiać ;)

ocenił(a) film na 3
Perelka89

Postanowiłem zobaczyć jeszcze raz początek i koniec dla Ciebie, bo wydajesz się sympatyczna. I już wiem. Nie wiem na ile pamiętasz trójkę, ale te dwie części dzieją się w tym samym czasie, a przynajmniej obie końcówki (Jak Jeff w trójce wYchodzi z pokoju z martwymi żoną i piłą, to nadziewa się na agenta FBI z czwórki, który go zabija)... A sam początek czwórki jest już po wszystkich wydarzeniach. On tam zostaje wezwany jako policjant. :)

ocenił(a) film na 8
h3b4n

Dzięki za miłe słowa. Twoja wersja jest bardzo prawdopodobna, wydarzenia w tym samym czasie w dwóch filmach zawsze wprowadzają mnie w zamieszanie - a szczególnie wyrwane fragmenty... ale to tak musiało najwidoczniej być, jak piszesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones