PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32225}

Pianista

The Pianist
8,3 602 417
ocen
8,3 10 1 602417
7,7 44
oceny krytyków
Pianista
powrót do forum filmu Pianista

Adrien Brody ma/miał tatę, który ma/miał korzenie polsko-żydowskie. Jego pradziadek był polakiem, który wyemigrował do USA przed II wojną światową. Jego krewni, którzy zostali w Polsce zginęli w Auschwitz. Poczytajcie sobie w Wikipedii. O kurdę..... To Adrien Brody, gdyby nie jego pradziadek byłby polakiem.... O_o...

Zuzka253

Nie myśl, że bycie Polakiem to tylko nazwa czy umiejętność zatańczenie krakowiaka czy kujawiaka dziewczyno:)

ocenił(a) film na 10
ullmayer

Nie chodzi mi o jego umiejętności, ale samo to, że ma korzenie polsko-żydowskie sprawia, że może bardziej zrozumieć i faktycznie lepiej zagrać tą rolę. Jego przodkowie, gdy jeszcze żyli mogli mu o tym opowiadać, a nie wydaje cie się to trochę pomocne do tej roli?
Mógłbyś/mogłabyś bardziej pomyśleć pisząc ten komentarz, a nie od razu na mnie najeżdżać.
Założę się, że Brat Pitt nie zagrałby lepiej tej roli od Brody'ego :)
Dziękuję.

Zuzka253

Nie najeżdżałem na Ciebie ani nie miałem zamiaru być wtedy złośliwy, dobrze pamiętam:)
Chodziło mi tylko o to, że o przodkowie Brody'ego nie mieli korzeni polsko-żydowskich ale ale co najwyżej mogli być Polakami żydowskiego pochodzenia. Żydzi rzadko kiedy identyfikowali się z Polską, żyli raczej w swoim własnym kręgu kulturalnym.

ullmayer

kulturowym

ocenił(a) film na 10
ullmayer

Jezu, to było 3 lata temu :v Jak ten czas szybko mija xD

Zuzka253

Dwa i pół ;)

ocenił(a) film na 10
Zuzka253

No i to w sumie jedyna rola do której się nadawał. W każdym innym filmie gra beznadziejnie.

ocenił(a) film na 10
knocun1

"Z dystansu" to dobry film, polecam ;p

ocenił(a) film na 10
knocun1

W Filmach Wesa Andersona jest super tylko to krótkie rólki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones