PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32225}

Pianista

The Pianist
8,3 603 142
oceny
8,3 10 1 603142
7,8 45
ocen krytyków
Pianista
powrót do forum filmu Pianista

Proponuję, byśmy wspólnymi siłami stworzyli listę scen, w których podziwiać możemy jakże
liczne grono polskich aktorów ;) Kilku, w tym tych oczywistych, samemu udało mi się
wyłapać, ale liczę na waszą pomoc! (brakuje tu m.in. Szyca, jestem bardzo ciekawy jego
"występu" u Polańskiego.. ;) i... Żebrowskiego(?!) ). Zapraszam do dodawania, chociażby po
jednym nazwisku ;)

Podaję czas filmu z mojej płyty BluRay - całość trwa 2:28:44.

Cezary Kosiński - Lednicki - gra muzyka, skrzypka, pierwszy raz pojawia się w 2:17:41 (tutaj moga być również inni
Polacy - ?) gdy spotyka oddział pojmanych niemieckich żołnierzy. Rozmawia tam z Hosenfeldem - SSmanem, który pomagał Szpilmanowi. Scenę później pojawia się w polskim radiu, gdzie spotyka się z Władysławem, po czym pokazuje mu miejsce spotkania Hosenfelda.


ocenił(a) film na 10
pabello

Paweł Małaszyński - Mężczyzna w getcie - Paweł pojawia się na ekranie na 7 sekund w rogu erkanu, od 39:05, w scenie "rozpoczynającej" wydarzenia z 15 marca 1942, kiedy to zaczynają się wysiedlenia z getta. Białostocki gwiazdor dzielnie niesie zielono-bialy worek! :)

ocenił(a) film na 10
pabello

Joanna Brodzik - Dziewczyna zabita strzałem w głowę - pierwszy raz możemy ją zobaczyć w 40:47, kiedy to stoi wraz z innymi więźniami w rzędzie, lecz nie zostaje wybrana do rozstrzelania. W 41:21 zadaje pytanie niemieckiemu oficerowi, po czym zostaje stracona.

ocenił(a) film na 10
pabello

Maja Ostaszewska - Kobieta z synkiem na Umschlagplatzu - widzimy ją już od 43:14, kiedy to w tle chodzi po placu niosąc małego synka na rękach. 20 sekund później prosi Szpilmana o kropelkę wody dla umierającego syna.

ocenił(a) film na 10
pabello

Zbigniew Zamachowski - Kupujący złote monety - możemy go obserwować w jednej scenie (22:05), gdy siedzi w kawiarni kupując monety i wymownym gestem prosi Szpilmana, by ten na chwilę zaprzestał gry na fortepianie.

pabello

Katarzyna Figura- sąsiadka Władka, która rozpoznaje w nim żyda.

ocenił(a) film na 7
pabello

Szyc jest niemieckim żołnierzem. Występuje w scenie, gdy ojcu Spielmana inny niemiecki żołnierz każe się ukłonić i zejść do rynsztoka.

ocenił(a) film na 10
zielonamarchewka

Krzysztof Pieczyński - jako Marek Gębczyński ukrywa Szpilmana w magazynie z bronią.

ocenił(a) film na 10
pabello

Mój ojciec - w 00:34:22 grał drzewo

ocenił(a) film na 10
Gaddar93

ooo, chłopaku :D

ocenił(a) film na 10
pabello

Michał Żebrowski - zagrał w tym filmie Jurka znajomego Władysława, pojawił się w scenie na samym początku filmu wówczas gdy rozpoczęła się strzelanina w rozgłośni radiowej w której właśnie grał Władysław, spotkali się oni podczas ucieczki z budynku.
Cezary Kosiński - zagrał znajomego Władysława także muzyka (podajże skrzypek) pojawił się pod koniec filmu w scenie gdy Niemieccy oficerzy zostali przetrzymywani, przechodził on obok nich - to właśnie jego oficer Niemiecki który pomógł Władysławowi prosił by przekazał Władkowi gdzie się znajduje oraz by mu pomógł.

ocenił(a) film na 8
xBarbarax

Marian Dziędziel również się pojawił. ;)Bodajże w gettcie, pracując przy budowie.

użytkownik usunięty
pabello

Zofia Czerwińska - stara Żydówka w gettcie, która upuściła garnek z zupą, którą inny Zyd zaczął zlizywać z chodnika.

ocenił(a) film na 9

Swoja droga czemu w polsce film nie wyszedl jeszcze na blu rayu? Wymienieni aktorzy to oczywiscie nie wszyscy...

pabello

Andrzej Blumenfeld jako Benek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones