La Pianiste

2 godz. 11 min.
7,3 42 532
oceny
7,3 10 42532
38 530
chce zobaczyć
7,6 18
ocen krytyków
{"rate":7.5555553,"count":18}
{"type":"film","id":31740,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/La+Pianiste-2001-31740/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Pianistka
 • SmallCrime ocenił(a) ten film na: 10

  Zwyczajnie nie jestem w stanie zrozumieć,dlaczego ten film nie zdobył nawet nominacji do
  Oscara.
  Oczywiście wiem,że ogólnie,w Europie został doceniony,no ale KURCZĘ!
  Ponoć Oscar to najważniejsza nagroda,dla najlepszych filmów,a w tym przypadku to jakaś
  farsa.
  Przecież tutaj statuetka dla Haneke za reżyserię,a dla Huppert za pierwszoplanową (!!!) należy
  się jak,za przeproszeniem,psu buda.

  Fajnie,że w tym roku docenili Haneke za "Miłość",ale uważam,że "Pianistka",to film jego
  życia,film życia Isabelle Huppert i przy okazji jeden z najważniejszych filmów mojego życia.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  SmallCrime Dla Huppert bezwzględnie.Jej kreacja 10/10.Jeśli chodzi o Miłość to uważam że film niezły,ale trochę przeceniany, a przede wszystkim nominacja za scenariusz.

 • laxman ocenił(a) ten film na: 7

  Zgadzam sie, Miłość na Oscara nie zasłużyła. Zaś Pianistka to swietny film, który zaczął mi obsesje na punkcie Huppert.

 • SmallCrime podpisuję się obiema ręcyma!

 • nadiaaaa ocenił(a) ten film na: 7

  SmallCrime Nie chcę tutaj cisnąć na Oscary, ale wydaje mi się, że to jest jednak nagroda dla "ładnych" filmów i chwytliwych tematów. "Miłość" właśnie taka była, nie twierdzę, że nie był to dobry film, natomiast mnie nie zachwycił. Z kolei "Pianistka" jest obrazem tak szokującym w swojej formie i wydźwięku, że skandal jaki wywołałoby nagrodzenie jej, byłby ogromny. Jest po prostu "brzydki" - ohydny film o poranionych ludziach. W "Miłości" mamy umierającą kobietę, która wbrew pozorom nie traci swojej godności. W "Pianistce" - taką, która sama się jej pozbawia. Isabelle nagrodzona za okaleczanie się żyletką i wielki sik zamiast stosunku? Publiczność by tego nie zniosła.

 • iguanaon ocenił(a) ten film na: 7

  SmallCrime taa.. statuetki za patologie nic tylko lazic z kamera ludziom po domah i zbierac statuetki ..bo patologii nie brakuje

 • slutkissgirl ocenił(a) ten film na: 10

  iguanaon ? Akurat ja inaczej widzę patologię. Samo słowo kojarzy mi się z brakiem wrażliwości, dnem moralnym, intelektualnym. W 'Pianistce' jest to trochę odmienna patologia, bardzo dramatyczna, na swój turpistyczny sposób może się stać nawet fascynująca.

  Dobrze, że ten film nie ma oscara. To nie te sfery. Film wpisuje się dzięki temu w jakąś niszę.

 • magmos ocenił(a) ten film na: 8

  slutkissgirl Twoje skojarzenia idealnie pokrywają się ze slangowym rozumieniem pojęcia patologia. Sęk w tym, że ono nie pokrywa się w 100% z definicją słownikową.

 • Jola2015 ocenił(a) ten film na: 10

  magmos Od niedawna jestem na forum, film widziałam rok temu i trudno go zapomnieć. To arcydzieło sztuki filmowej i w pełni zgadzam się, że powinien być w swoim czasie nominowany do Oscara. Takie" Eriki Kohut" żyją obok nas i warto o tym wiedzieć. Sama w życiu spotkałam taką, jest nauczycielką w gimnazjum.

 • slutkissgirl ocenił(a) ten film na: 10

  magmos Nie interesuje mnie Twoja definicja i definicja słownikowa. Napisałam co liczy się 'dla mnie'. Słownik mnie gubi, rzeczywistość - nie.

 • magmos ocenił(a) ten film na: 8

  slutkissgirl Po to tworzy się definicje, abyśmy nie musieli zgadywać co druga osoba ma na myśli. Skoro Twoja definicja danego słowa różni się od tej ogólnie przyjetej, to wystarczy rozwinąć myśl.

 • slutkissgirl ocenił(a) ten film na: 10

  magmos Ty chyba w ogóle nie przeczytałaś mojego pierwszego komentarza.

 • slutkissgirl ocenił(a) ten film na: 10

  slutkissgirl On jest pod komentarzem, który zapewne dotyczy tej patologii 'slangowej'.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  slutkissgirl Ale nisza to przecież pozytywne słowo. Nisza to dzieło, ale nie dla przeciętnego Kowalskiego, więc fajnie by było chyba, gdyby dzieło niszowe dostało Oscara, prawda? Akademia pokazałaby tym samym, że jest otwarta również na kino artystyczne, podejmujące ciężkie tematy, a nie tylko pościgi, strzelaniny i wojny gangów.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  SmallCrime Najważniejsza, najbardziej prestiżowa nagroda to Złota Palma (za najlepszy film), a nie Oscar. Oscary z założenia są przede wszystkim dla filmów amerykańskich, a przynajmniej anglojęzycznych. Jaki sens miałaby nagroda dla "najlepszego filmu zagranicznego"?

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  Cannes to oczywiście festiwal, nagroda dla kina niezależnego, czyli krótko mówiąc pozbawionego pierwiastka komercji (kina artystycznego), niemniej proszę zauważyć, że zdarza się im błądzić. Bo jak wytłumaczyć główną nagrodę dla chociażby kompletnego nieporozumienia "Życie Adeli", które zdaje się tylko szokować amatorów sądzących, że obejrzeli kino bezkompromisowe tylko i wyłącznie dzięki "odważnym" scenom łózkowym? Dobrze by było, gdyby Cannes otworzył się również na większe produkcje i szukał w nich częgoś głebszego tak jak to było w 94 roku ("Pulp Fiction"), bo zdarzają się gnioty nie do zniesienia jak "Ida" czy właśnie wyzej wymieniona "Adelka".

 • slutkissgirl ocenił(a) ten film na: 10

  Mam podobne zdanie, ale jednak uważam, że Oscar jest zarezerwowany dla innych filmów.

 • MusztardaSaperska ocenił(a) ten film na: 3

  SmallCrime Oscar? Phiah.. Dziwię się, jak to filmidło może mieć aż tak wysoką ocenę na FW.
  Film o babie, która za długo jest starą panną...

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 3

  MusztardaSaperska Ja również nie dostrzegam artyzmu. Dla mnie to film o niedoru***nej babie z chorobą umysłową. No sorry. Wiem, że moge się narazić wielu osobą, ale jestem na nie.

 • MusztardaSaperska ocenił(a) ten film na: 3

  Heh zarejestrowałeś się na fw w tym samym dniu co ja!!

 • SmallCrime Oscar jest nagrodą dla amerykańskich filmów. Często uważa się go za najważniejszą nagrodę, ponieważ kino amerykańskie jest najbardziej popularne na świecie, natomiast najważniejszą nagrodą filmową jest Złota Palma, rozdawana w Cannes. "Pianistka" jest filmem francusko-austriackim i dostała dwie Palmy - za aktora i aktorkę. Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości.

 • SmallCrime ocenił(a) ten film na: 10

  korn_flakes Tak,zdecydowanie,szczególnie,że to moja wypowiedź sprzed 4 lat. Od tamtego czasu już w miarę poszerzyłam wiedzę na temat wartości nagród filmowych ;)