PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=175246}

Pieski świat

Mondo cane
7,6 1 631
ocen
7,6 10 1 1631
6,4 5
ocen krytyków
Pieski świat
powrót do forum filmu Pieski świat

Część I obejrzałam z dużym zainteresowaniem. Było to spojrzenie kulturowe na sytuację zwierząt w różnych stronach świata. Obraz okrucieństwa, jakiemu poddawane są one w zależności od człowieka i jego kultury. Bardzo mocne, ale i interesujące.
Z kolei II część, którą obejrzałam tydzień później była dla mnie wstrząsająca. Zbyt drastyczna. Uważam, że zostały przekroczone pewne granice dobrego smaku i wrażliwości. Tym razem przedstawiono nie zwierzęta, lecz m.in. ostatnie chwile życia człowieka, jego agonię i losy po śmierci. Ciężko było się otrząsnąć po tym obrazie.

siunka

W TVP film został podzielony na 2 części:
Część I obejrzałam z dużym zainteresowaniem. Było to spojrzenie kulturowe na sytuację zwierząt w różnych stronach świata. Obraz okrucieństwa, jakiemu poddawane są one w zależności od człowieka i jego zwyczajów. Zostały uwypuklone kontrasty (np. Chiny - restauracja, klientki wybierają pieski, które potem wędrują na ich talerze i USA - cmentarz dla psów i ich zrozpaczone właścicielki). Przedstawiono wiele innych przykładów.
Z kolei II część, którą obejrzałam tydzień później była dla mnie wstrząsająca. Zbyt drastyczna. Uważam, że zostały przekroczone pewne granice dobrego smaku i wrażliwości. Tym razem przedstawiono nie zwierzęta, lecz m.in. ostatnie chwile życia człowieka, jego agonię i losy po śmierci. Ciężko było się otrząsnąć po tym obrazie.

Okazuje się, że jest jeszcze II częśc tego filmu. Również podzielona na dwa odcinki. Do obejrzenia w TVP.

siunka

TVP film został podzielony na 2 części. każda trwa ok. 45 min.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones