PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1317}

Pieskie popołudnie

Dog Day Afternoon
7,7 46 201
ocen
7,7 10 1 46201
8,2 34
oceny krytyków
Pieskie popołudnie
powrót do forum filmu Pieskie popołudnie

Sonny dożyje spokojnej starości w Algierii, założy nową rodzinę, a jego przyjaciel będzie wpadał na drinki z palemką :D tego, że zabiją Johna (nie pamiętam, jak nazywa się jego postać) już w ogóle się nie spodziewałam. kara też strasznie wysoka- 20 lat, jak za morderstwo.

ocenił(a) film na 9
Sowa_14

Ten film nie byłby tak wspaniały, gdyby wszystko ułożyło się tak, jak chciałby tego główny bohater. Śmierć Sala była dla mnie zaskoczeniem. Można go było przecież tylko zatrzymać a nie zabijać. Zastanawiało mnie tylko jedno....czy Sal i Sonny nie spodziewali się tego, że na lotnisku nie będzie tak łatwo przetrwać jak w banku? Fakt faktem mieli zakładników, ale tam stracili kontrolę nad całą akcją. Szkoda.

ocenił(a) film na 9
kasia043_2

Mną film tak zakręcił, że, po pierwsze (chyba jak większość) polubiłem Sonny'ego i chciałem żeby mu się udało, a po drugie byłem pewny, że uda mu się odlecieć samolotem do Algerii :) Taką manipulację uskutecznił reżyser. 9/10

POZDRAWIAM !!!

ocenił(a) film na 9
zdrojek

Film swietny i jedyny kandydat do walki o oscara z lotem nad kukulczym gniazdem!!! No bo przezciez nie barry lyndon!!! Swietny pacino i genialna rezyseria wielkaiego lumeta (serpico, 12 gniewnych ludzi, siec). Fil laczy w sobie sensacje, autoironie, dramat i duzy watek komediowy. I tekst do jakiego kraju chcialbys poleciec? Do wyoming!!!

ocenił(a) film na 9
kasia043_2

"czy Sal i Sonny nie spodziewali się tego, że na lotnisku nie będzie tak łatwo przetrwać jak w banku?" ja tam nie spodziewałam się po nich inteligencji :) sama scena napadu mówi sama za siebie. tak w ogóle to ja myślałam, że limuzyna (która wyglądała jak biały karawan) zawiezie ich prosto do więzienia.

ocenił(a) film na 10
Sowa_14

Również miałam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Już sobie wyobrażałam dom Sonnego w Algierii ;) Ale nie tak ogólnie rzecz biorąc film jest wręcz genialny. Na początku śmiałam się do łez, ale końcówka już nie była taka wesoła. :/ Zgadzam się że 20 lat to zbyt wysoka kara. Zwłaszcza, że nikt podczas napadu nie ucierpiał.

Ocenka ode mnie 10/10. Zasłużone i to w pełni :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones