PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30680}

Piknik pod Wiszącą Skałą

Picnic at Hanging Rock
7,3 58 497
ocen
7,3 10 1 58497
8,3 27
ocen krytyków
Piknik pod Wiszącą Skałą
powrót do forum filmu Piknik pod Wiszącą Skałą

Którego panicznie bałem się w dzieciństwie, bardziej niż jakiś wikołaków, czy innych zombie. Genialny, oniryczny, senny klimat całości. Świetne Kino.

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

W samo sedno... I pomyśleć, że są w dzisiejszym, współczesnym świecie takie właśnie miejsca owiane tajemnicą... Mimo że film ten nie jest na faktach, to porusza właśnie bardzo ciekawą kwestię tego typu miejsc, zjawisk i zniknięć BEZ ŚLADU... Mnie szczerze mówiąc też zaginięcia przerażają bardziej niż nawet najgorsze morderstwa... I do tego tam muzyka... Chyba najbardziej mistyczna jaką słyszałam w filmie...

ocenił(a) film na 9
malgorzataprusaczyk

Niezwykła, jak sam film

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

Mam teraz ogromną "fazę" na tematy nierozwiązanych zaginięć/ sprawy kryminalne itp... Dlatego przypomniał mi się te film ... Myślę, że właśnie na tej tajemnicy oparty jest sens tego filmu... Każdy sobie może sam dopowiedzieć scenariusz...

ocenił(a) film na 9
malgorzataprusaczyk

Pamiętam jak za dzieciaka, gdy pierwszy raz go oglądałem na równi przerażało mnie i fascynowało (pobudzając wyobraźnię), co też mogło się stać z tymi dziewczynami. I jeszcze ten zatrzymany czas... Coś niezwykłego.

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

Miałam dokładnie takie same odczucia... Gdyby był kręcony przez Lyncha, to pewnie trafiłyby do innego "wymiaru", czy też "Chaty"...;-) Gdyby przez Nolana, to do tunelu czasoprzestrzennego, a jak przezSpielberga, to być może nawet jakiś niezidentyfikowany obiekt mógłby je "zabrać" ;-) Ale teraz beż żartów, to Weir potrafi zrobić naprawdę niebanalną atmosferę w swoich filmach... Nie daje się zaszufladkować do jednego stylu/gatunku/ konwencji...

ocenił(a) film na 9
malgorzataprusaczyk

To prawda. Wymyka się zaszufladkowaniu. To z pewnością jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy jego film.

malgorzataprusaczyk

Jak to nie jest na faktach? Własnie jest na faktach. Ta historia wydarzyła się naprawdę to przecież fakt znany powszechnie.

ocenił(a) film na 6
kinoman77_filmweb

Film pokręcony ale klimacik aż jeży włosy na głowie :-)

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 4
kinoman77_filmweb

Trochę z tą sennością przesadzili, bo film jest tak senny, że aż usnąłem w połowie filmu i nawet nie wiem, czy je znaleźli czy nie.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

wikołaków, czy innych zombie haha ;D + podpinam się, film z niesamowitym klimatem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones