PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30680}

Piknik pod Wiszącą Skałą

Picnic at Hanging Rock
7,3 58 492
oceny
7,3 10 1 58492
8,3 27
ocen krytyków
Piknik pod Wiszącą Skałą
powrót do forum filmu Piknik pod Wiszącą Skałą

Wyobrazcie sobie gdyby tak polaczyc te dwie historie? Myslicie, ze Lynch mogl inspirowac sie dzielem Petera?

ocenił(a) film na 8
joannaszy

Lynch w wywiadach mówił, że czerpał ze stylu włoskiego reżysera Mario Bavy.
Reżysera takich filmów jak The mask of satan 1960, Black Sabbath 1963, Kill, Baby, Kill! 1966.
Cóż od Bavy całymi garściami czerpali też azjaci przy Krąg, Klątwa, Widmo itp filmach.
Zwłaszcza "Kill, Baby, Kill!" 1966 ma wszystko co późniejsze kino grozy z Azji.
Nie przypominam sobie, by Lynch wspominał o inspiracji filmem P.Weira.


ocenił(a) film na 10
joannaszy

Podobieństwo jest bardzo duże na poziomie symboliki i przepełnienia seksem.

Tutaj mamy pensjonarki ubrane na biało - (symbol niewinności). W Twin Peks była świetna (i przerażająca) scena z białym jednorożcem (też symbolem niewinności).

W TP był gwałt i zaginięcie Laury Palmer... tutaj mamy zaginięcie młodych dziewczyn z silnym podtekstem seksualnym.

Miranda momentami ma w sobie coś diabolicznego wręcz... wodzi facetów na pokuszenie, pod pozorami czystości i niewinności. W TP też był motyw diabła - mężczyzny opętanego pożądaniem.

Jest jeszcze jeden serial w podobnym klimacie - True Detective. Też dużo tam symboliki seksualnej, niedopowiedzeń etc.

ocenił(a) film na 6
joannaszy

To zabawne, bo skończyłam oglądać 1 sezon TP 3 dni temu i oto obejrzałam PIknik.



jaszczurza postać po mnie przyjdzie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones