PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744503}

Queen of Spades: The Dark Rite

Pikovaya dama. Chyornyy obryad
5,2 2 258
ocen
5,2 10 1 2258
Pikovaya dama. Chyornyy obryad
powrót do forum filmu Pikovaya dama. Chyornyy obryad

Film nie jest zły, podobał mi się nawet bardziej niż horror mama. Duchy i te sprawy to horrory jakie lubię wiec oglądałem z sporym zainteresowaniem. W końcu mogli by Polacy zrobić w miarę przyzwoity horror.

ocenił(a) film na 7
SonGoku27

Czekam na ten moment, aż Polska zrobi dobry horror. W ogóle horror :) Jak ja dożyję, to kiedyś zrobię :D

ocenił(a) film na 6
Rafii96

Na razie widziałem tylko jeden Polski horror Wilczyca 1982r ale nie dotarłem nawet do polowy ;D no nie dla mnie takie filmy.

A no i Medium 1985 oglądałem był nawet 5/10

ocenił(a) film na 7
SonGoku27

Te stare to jeszcze ujdą, obejrzyj sobie Porę Mroku xD

ocenił(a) film na 6
Rafii96

Pora mroku to najgorszy film jaki w życiu obejrzałem... poważnie.
I to nie,że najgorszy polski czy najgorszy horror... w ogóle najgorszy film :(

Rafii96

Polacy zrobili wiele dobrych horrorów. Obejrzyj sobie cykl "Opowieści niesamowite" z lat '60, "Lokisa", "Widziadło", "Dom Sary", filmy na podst. twórczości Grabińskiego, czy nawet "Leśne doły" i filmy Żuławskiego czy Polańskiego kręcone za granicą. Polskie horrory to wbrew pozorom nie tylko "Pora mroku", trzeba tylko poszukać.

ocenił(a) film na 7
ilsa333

Jak będę miał czas, to coś obejrzę, dzięki za propozycję ;)

ocenił(a) film na 5
Rafii96

Polecam jeszcze "Medium" z 1985 z rewelacyjną kreacją Władysława Kowalskiego i Grażyny Szapołowskiej. Moim zdaniem najlepszy polski horror ever.

ocenił(a) film na 6
ilsa333

Również je obejrzę i dzięki za propozycje

ilsa333

Trudno nazwać filmu Polańskiego i Żuławskiego polskimi... To tak jakbyś wziął hinduskiego reżysera, który robi film w Hollywood i nazwał ten film indyjskim.

ocenił(a) film na 6
mfraczek

Z tym Hindusem to nie do końca trafiony przykład,bo istnieje u nich tzw.Artystyczne Kino Indii,które w dużej mierze tworzą Indusi mieszkający zagranicą.

ilsa333

Jest również "Dla Ciebie i ognia", choć to bardziej dreszczowiec niż horror... W każdym razie jak na niskobudżetową produkcję całkiem niezły...
http://www.filmweb.pl/film/Dla+Ciebie+i+Ognia-2008-476578

lonia1972

Bez jaj zrzynka z "Drabiny Jakubowej" i kilku późniejszych obrazów...

ilsa333

"Pora mroku" to taki sam horror jak "Szczęki", a właściwa definicja mówi o zjawiskach nadprzyrodzonych w gatunku. I co ma reżyser do narodowości filmu? I jak pochwalić nasze wiekowe przymiarki do gatunku? Przecież to rozpacz.

Rafii96

Obejrzyj sobie nowy polski film pt: "Demon" . Bardziej thriller, ale elementy horroru też w nim są.

ocenił(a) film na 7
Andrzejek324

Mierny jak dla mnie, naciągane 5/10 za Grabowskiego :P

ocenił(a) film na 7
SonGoku27

znalazłem ten film na zalukaj

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones