PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766551}
6,4 169 169
ocen
6,4 10 1 169169
4,0 28
ocen krytyków
Pitbull. Niebezpieczne kobiety
powrót do forum filmu Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Stało się to, czego się obawiano. Trzeba było to zostawić, albo dłużej popracować. Nowe porządki mi się podobały. Teraz czułem naprawdę duży niedosyt. Za dużo postaci. Kulig taka sobie. Co w filmie robi Dereszowska, która zagrała w trzech scenach? Albo Cielecka, też nikły udział. Bezpłciowy Żmijewski. Podobnie nijakie wątki. Ostaszewska bardziej męczy, niż śmieszy. I jeszcze na koniec wpieprzyli tego Opałkę, i zrobiła się komedia, totalna komedia. No i do tego jakieś wesele oraz bezsensowne zakończenie. Nawet soundtrack słaby.

Dałem 5, bo lekko uratował ten film Cukier. Interesująca postać i porządnie zrobiona jego relacja z Drabiną. "Masz piętnaście lat...", "Życie jest moim wyobrażeniem". Ale kilka scen i dwa dialogi to za mało. Aha, na plus też polskie bagienko.

To już nie jest PitBull.

użytkownik usunięty
LukaszJarosz25

Hej a mam pytanie. Może moglbyś mi powiedzieć dlaczego bohaterka grana przez Alicję na początku filmu trafiła do więzienia? dlaczego ta policjantka ją tam wpakowała? Będę wdzięczna za wyjaśnienie bo nie wiem czy coś przespalam na filmie czy to nie było po prostu wyjaśnione:)

ocenił(a) film na 3

Została wrobiona w zabójstwo.

ocenił(a) film na 6

Wydaje mi się, że policjantka chciała jak najszybciej zamknąć tę sprawę i wrócić do domu (babcia przecież nie mogła zajmować się jej synem całe dnie), pokazać swoją skuteczność i podbić swoje statystyki, kwalifikując się później na premię, dzięki której mogłaby opłacić rehabilitację syna.

ocenił(a) film na 5

Została wrobiona w zabójstwo, które zlecił bodajże jej stary. Tak nawiasem, zabójstwo kobiety w wannie, paskiem od spodni, to autentyczna sprawa z Warszawy, przedstawiona w serialu dokumentalnym Vegi "Ciemna strona miasta". Tam też zleceniodawca był mąż denatki.

ocenił(a) film na 4
LukaszJarosz25

Tylko w filmie totalnie olano ten wątek. Zamykają niewinna babkę a ta ani apelacji ani adwokata. Nawet do "strasburga" się nie odwołała? Nawet ten cały Cukier opie@#$%&ł by kilka babć i wynajął najlepszą papugę w mieście. Słaby i niedopracowany wątek. Zresztą nie jedyny.

ocenił(a) film na 2
LukaszJarosz25

Nowe Porządki to ze starym PitBulem miały tyle wspólnego co nowy Terminator z arcydziełami J.Camerona ;-)
Niemniej jednak wypaliło, dla mnie temat ratował, jak zawsze zajebisty Linda, ale mnóstwo ludzi jarało się tekstami durnej blachary graną przez Ostaszewską i tępego koksa. Vega wyczuł koniunkturę i w Niebezpiecznych Kobietach podwoił, a nawet potroił powyższe, oczywiście kosztem fabuły, wszelakiego sensu, no kosztem wszystkiego za co pokochaliśmy starego PitBulla z lat 2005-2008. Nie, nie i raz jeszcze nie. Niebezpieczne Kobiety to jak dla mnie pełen zawód :-(

ocenił(a) film na 5
hbk06_qbas

Co do Nowych porządków to kwestia gustu. Moim zdaniem tym filmem PitBull szedł z czasem, choć oczywiście był nieco gorszy od starego, głównie wkurzało mnie mierne potraktowanie starych widzów.

Gdyby nie postać Cukra, zjechałbym po ocenie połowę w porównaniu do poprzedniego filmu.

LukaszJarosz25

UWAGA! Spoiler!
Co napisała na kartce Cielecka przed samobójem?

ocenił(a) film na 8
Piotr_Radziszewski

zauważyłem tylko "pomocy", "nikt mnie nie słucha"

ocenił(a) film na 5
Piotr_Radziszewski

Na końcu było słowa "wku*w", chyba nawet kilka razy napisane.

Piotr_Radziszewski

Ja zauważyłam jeszcze coś w rodzaju: "wk****a mnie ta praca", jeśli się mylę - sprostujcie ;)

Piotr_Radziszewski

"""
Nikt mnie nie słucha
słucha słucha
Praca mnie wk*rwia
wk*rwia
wk*rwia
wk*rw
"""

LukaszJarosz25

Zabawne, że ten tekst "widzę Cię teraz, masz 15 lat" to jest dosłowne tłumaczenie i zżynka z Kasyna, gdzie James Woods mówi to do Sharon Stone w identycznej scenie jak w Pitbullu. Nie mogłem sobie przypomnieć skąd to pochodzi, musiałem sprawdzić. A "świat jest moim wyobrażeniem" to oczywiście Schopenhauer, ale brzmi to podobnie do "The world is yours" Tony'ego Montany i ten bohater tak próbował żyć i zarabiać pieniądze. Tandetne to było strasznie, bo zapożyczanie to raz, a dwa że taka postać czytająca i cytująca filozofów, żart. Cały film jest bardzo chaotyczny i znowu długi, podobnie jak poprzedni, ale tam to zmierzało do jednego, bo był główny bandzior. Tutaj obserwujemy zmianę i w pewnym sensie upadek moralny każdej z pięciu bohaterek, co musi wprowadzić chaos, zwłaszcza gdy zaczynają się kombinacje kto z kim, co komu załatwi i co będzie z tego miał. Pozytywnie zaskoczyła mnie Bachleda, to jest ciekawa historia, Cielecka dobrze zagrana, ale do czasu, jak wiadomo, to miało sens. Kulig denerwująca, Dereszowskiej mało, a Ostaszewska już stała się parodią i szarżuje. Więcej humoru i "śmiesznych" tekstów niż w poprzednim filmie - niektóre autentycznie zabawne, choć to oczywiście zależy od poczucia humoru, część drętwa i wymuszona, taka w stylu Vegi, niby błyskotliwe wtręty okolicznościowe.

ocenił(a) film na 5
maxplastic

"Świat jest moim wyobrażeniem" to Schopenhauer i wątpię, żeby akurat ta kwestia, przynajmniej w moim mniemaniu, miała jakiś związek z tym tekstem Montany czy innego Malamy.

ocenił(a) film na 5
maxplastic

Czemu według ciebie czytanie filozofów przez taką postać jak Cukier nie pasuje? IMO jego postac to najlepsza rzecz w tym filmie, i nie wydaje mi się
to być niczym dziwnym.

ocenił(a) film na 5
LukaszJarosz25

Oj tak, jak Pitbull to tylko film i serial sprzed kilkunastu lat. Ostaszewska jako Olka jest świetna, ale w NK jest na siłę, tak samo Majami. Widać, że Vega nie miał na nich pomysłu a musiał ich wcisnąć bo publiczność ich pokochała, tak samo Opałkę Marcina. Ostatnia scena Majamiego i Olki w łożku zupełnie niepotrzebna. Luki w scenariuszu, wątpię, że bedzie wersja serialowa. Kilka pomyłek, chociażby Cukier, który aplikuje sobie wazelinę w lewą dłoń a potem bije faceta tylko prawą.

Na plus w tym filmie jak dla mnie jest tylko Fabijański, genialna rola! Jest też z nim świetny wywiad, o jego przygotowaniach do roli i o tym, że nowa seria Pitbull to masówka robiona dla kasy. A i wspomina, że rolę dostał w kwietniu i miał miesiac na przygotowania więc to tylko potwierdza w jakim pośpiechu był robiony film.

ocenił(a) film na 5
kokoszanel11

Wersja serialowa mogłaby to wszystko ogarnąć, ale myślę, że Vega zwąchał większą kasę, i będzie miał gdzieś dłuższe opowiadanie.

Ciekawe o czym będzie kolejna część. Ale już się boję, bo na plakacie z pewnością znajdzie się Opałka i Olka... pośmiać się można, szczególnie z tego pierwszego, ale cholera, to PitBull, a nie jakaś parodia. Tyle humoru ile w Nowych porządkach wystarczyłoby.

ocenił(a) film na 4
LukaszJarosz25

Dokładnie w pełni się zgadzam. W porównaniu do dwóch pierwszych części i serialu to ta część była jakąś farsą po prostu zrobioną na siłę. Teksty śmieszne chyba tylko dla gimbazy, która w Złotych Tarasach stanowiła 80 % widowni i rżała nie wiadomo z czego, że ktoś powiedział kur.... Klimatu pierwszej części i serialu nie było w ogóle, a w porównaniu do drugiej części to była jej marna i nieudolna kopia jak dla mnie. Fabuła jakaś taka nijaka, teksty nieśmieszne nie wiem skąd taka wysoka ocena? Chyba przez 10 wystawione przez podjaraną gimbazę... Ogólnie strata czasu i pieniędzy i wielki zawód, bo bardzo lubię Pitbulla, ale to już nie jest Pitbull masz rację kolego

ocenił(a) film na 1
Marcin1992Polska

Mój młody szwagier lat 15 czyli ostatnia klasa gimbazy stwierdził, że film słaby i na dobicie widziałby jeszcze w nim Karolaka :)

ocenił(a) film na 4
alonsoharris

No to na autorytet się powołujesz. No super.

ocenił(a) film na 5
LukaszJarosz25

Od scenariusza na kolanie bardziej chyba bolały bzdury, które kreował. A od baboli prawnych to aż zęby bolały... No i wisienka na torcie pościg uliczkami osiedlowymi, d n o

ocenił(a) film na 5
sucinum

Film mocno średni. Klimat filmu według mnie stworzyła genialna muzyka elektroniczna w tle. Wie ktoś może kto ją stworzył? Oraz jak nazywa się ten typ muzyki? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones