PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=924}
7,3 89 946
ocen
7,3 10 1 89946
6,2 9
ocen krytyków
Pitch Black
powrót do forum filmu Pitch Black

Smolista Czerń

ocenił(a) film na 10

Niby tak się tłumaczy PITCH BLACK = SMOLISTA CZERŃ
Jeżeli o mnie chodzi to szkoda, że nie było takiego tłumaczenia tytułu oficjalnie.
Polska zawsze idiotycznie tłumaczy angielskie tytuły, a ten brzmi nawet lepiej niż angielski. Bardziej mrocznie, tak jak sam film...

ale nie o tym miałem mówić.
Otóż przed chwilą obejrzałem po raz "setny" ten genialny film. Dlatego, że mam obejrzeć Kroniki Riddicka z 2004.
Zastanawia mnie jedno. Dużo osób bardziej zachwala drugą część od pierwszej. Coś mi się wydaje, że w tym gronie pewnie nie będę.
PITCH BLACK to nie dość, że świetnie odegrana rola Diesela, to jeszcze mega ciekawy temat nie zawarty do tej pory w żadnym filmie w taki sposób (oczywiście jeżeli chodzi o te dwa słońca, ciemność, kwestia samej drogi do statku... prócz tego że to jak zwykle obcy).
Świetne powiedzonka sytuacyjne Vina.
I przede wszystkim właśnie ta smolista czerń...brak światła i niesamowite ODGŁOSY obcych.

Tego pewnie w drugiej części nie znajdę ale oby była faktycznie tak ciekawa fabuła jak to wszyscy wypisują.

Dla mnie PITCH BLACK to film prawie na miarę ALIEN
Łapię swojego BluRaya i odezwę się jak obejrzę KRONIKI.

vertal

PITCH BLACK= ciemno jak oko wykol (powiedzenie,tak jak w Polsce)

ocenił(a) film na 9
simson943

Jakie oko? Z której części Polski jesteś? W mojej mówi się "ciemno jak w dupie". Dłubanie w oku zostawmy w spokoju :)

ocenił(a) film na 9
simson943

"ciemno choć oko wykol" lub "ciemno że oko wykol", ew. "ciemno jak w dupie u [Afroamerykanina]"

pattymatheson

Na nasze to chyba "u Afropolaka".

ocenił(a) film na 7
vertal

No do Aliena to mu daaaleko :-) Do każdej części. Ale film dobrze zrealizowany.

armarange

Do każdej? Poniosło Cię :D.

vertal

A mi sie Alien wcale tak nie podoba. Zapłodnienie przez gwałt oralny i ociekający śluzem skrzeczący stwór jakoś mnie nie kręcą. Chociaż AvP nie był taki zły, ale ja lubię w filmach mieszanie fikcji z prawdziwą historią nawet jeżeli to drugie jest mocno naciągane :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones