PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427393}

Pocałunek o północy

In Search of a Midnight Kiss
6,7 3 030
ocen
6,7 10 1 3030
7,0 3
oceny krytyków
Pocałunek o północy
powrót do forum filmu Pocałunek o północy

Strasznie długo zbierałem się do obejrzenia tego filmu. Po kilku miesiącach, dopiero dziś, udało się.
Uwielbiam tego typu filmy. Szczególnie cenię irlandzki "Once", bardzo podobały mi się również wspominane w kontekście "Pocałunku o północy" - "Przed wschodem słońca" i "Przed zachodem słońca". Ale do rzeczy...

Na początku dystans był całkiem spory. Nie pomogła scena, w której główny bohater masturbuje się przed zdjęciem dziewczyny kumpla. Jakoś nie przekonywał mnie facet stwarzający pozory dość obleśnego i prymitywnego, jako bohater filmu o miłości :) Jego partnerki, Vivien, również nie polubiłem w pierwszej chwili...
Ale później wszystko się zmieniło! Historia naprawdę mnie urzekła, polubiłem Wilsona i Vivian. Scena pod sam koniec, kiedy oboje leżą w łóżku i słyszą odgłosy kochających się obok sąsiadów... Śmiałem się, dokładnie tak, jak oni. Byłem już w jakimś stopniu cząstką tego, co na ekranie, a nie tylko biernym widzem.
Film, który bawi i wzrusza. Jest prawdziwy, nie jak cukierkowe opowiastki z happy endem. Oglądając ten film nie myślę - "Cudownie byłoby przeżyć kiedyś coś takiego", a raczej - "To może przydarzyć się i mi, może nawet jutro". Film, który potrafi obudzić (nawet jeśli na moment) radość życia, a nie tylko wywołać głupkowaty śmiech i puste łzy.
Wiem, że to nie jest 'arcydzieło', ale moja ocena, to i tak 10/10 :)

A porównania z "Przed wschodem słońca" i "Przed zachodem słońca"? "Pocałunek o północy" w niczym nie ustępuje tamtym filmom, jak dla mnie jest nawet lepszy (choć to ocena zupełnie subiektywna, skrzywiona pewnie nieco tym, że dwa wspomniane tytuły widziałem już jakiś rok temu).

Polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones