PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8712}
7,5 169 097
ocen
7,5 10 1 169097
7,2 18
ocen krytyków
Pocahontas
powrót do forum filmu Pocahontas

Jest to tylko i wyłącznie moje zdanie, ale uważam, że Pocahontas to dzieło przeciętne. Sądzę, że większość zachwytów i wysokie oceny spowodowane są raczej sentymentem do tej animacji, niż jej faktycznymi walorami.

Nie miałam przyjemności oglądać oryginalnej Pocahontas w dzieciństwie - może jeden raz, ale najwidoczniej nie zapadła mi głęboko w pamięć. Oglądałam wiele filmów Disneya, ale dziwnym trafem nie to. Może dlatego oceniam go z trochę innej perspektywy.

Historia przedstawiona w tym filmie nie jest nudna, ale, dla mnie, jest w nudny sposób zrealizowana, nie wciąga, trochę za bardzo ocieka moralizatorstwem i mało skupia się na postaciach. Pocahontas i John Smith są dosyć płytkimi bohaterami - nikt sobie nie zadał trudu, żeby bardziej ich rozwinąć. Uczucie między nimi, owszem, piękne, ale nie za bardzo rozumiałam, skąd się wzięło. Czarny charakter słaby, zwierzątka za to zabawne.

Bardzo ładne tła, ze dwie dobre piosenki, ciekawa kreska (dosyć niestandardowa, jak na filmy Disneya) to zalety tego filmu. Ale dla mnie za mało by się zachwycać i uznawać za arcydzieło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones