PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8712}
7,5 169 007
ocen
7,5 10 1 169007
7,2 18
ocen krytyków
Pocahontas
powrót do forum filmu Pocahontas

Wyciska łzy :)

ocenił(a) film na 10

Ile razy oglądam to rycze jak dziecko w scenach rozstania z Johnem :)

ocenił(a) film na 8
grey137

ja od 17 lat płaczę podczas "Colors of the wind" (tudzież "Kolorowy wiatr", obie wersje tak samo piękne) :o

ocenił(a) film na 10
duzehalo

Wg mnie najpiękniejsza piosenka w filmach Disneya. Zgadzam się, że o dziwo polska wersja nie ustępuje oryginałowi.

ocenił(a) film na 10
milkaway

Nie wiem czy kojarzycie piosenkę z "Zaplątanych" tą, którą śpiewa Flynn i Roszpunka. Moim zdaniem polska wersja jest sto razy lepsza od oryginału. Wracając do Pocahontas to wątpię aby ktoś je lepiej zaśpiewał od Edyty Górniak.

ocenił(a) film na 9
grey137

Bo w "Zaplątanych" Flynna (czy tam Juliana) dubbinguje Pan Maciej Stuhr, a nie mało komu znany Zachary Levi. W "Zaplątanych" mamy NAJLEPSZĄ obsadę na świecie (a sporo wersji językowych widziałam). Co do Pocahontas, to w temacie Edyty Górniak kłóciłabym się, czy aby na pewno jest lepsza z Judy Kuhn. Judy mniej się "zapowietrza". Aczkolwiek polska wersja nie jest zła. :)

milkaway

Moim zdaniem na równi z piosenkę Krąg życia z Króla lwa- w obu wersjach językowych:)

ocenił(a) film na 10
duzehalo

Ja z kolei ryczę najbardziej w momencie pożegnania i gdy Pocahontas biednie "za statkiem". Nawet wtedy kiedy słucham tylko ścieżki dźwiękowej :(

ocenił(a) film na 10
grey137

Oglądałam pasjami jako dziecko-kochałam, oglądałam nieco rzadziej jako nastolatka- stwierdziłam, że ok, jest tak na 7. Wczoraj odpaliłam jeszcze raz i normalnie zakochałam się ponownie! Cudo! Wiele rzeczy zauważyłam i jakoś odczułam wrażliwość filmu.

czarna_maggie

jeju, jakbym czytała własne refleksje ;). U mnie było prawie tak samo. W dzieciństwie w mojej ścisłej czołówce znajdowało się kilka filmów, między innymi Pocahontas, ale jednak Król Lew z nią wtedy wygrywał. W okresie dorastania troszkę się zdystansowałam. Jakieś dwa-trzy lata temu obejrzałam Pocahontas znowu i przeżyłam swoją małą iluminację, dostrzegając więcej szczegółów, konteksty, tragizm postaci i głębię problemu.
Pocahontas to jeden z "najdoroślejszych" filmów animowanych Disneya, mało w nim okazji do śmiechu, mało komicznych pobocznych postaci, które mają rozładowywać atmosferę (a te, które są, nawet nie mówią). Dlatego właśnie to nie jest typowa bajka dla dzieci. Dlatego właśnie uwielbiam ten film.

ocenił(a) film na 10
midi0210

Disney robi świetnie filmy dla dzieci(i nie tylko). Najpiękniejsze jest to, że nawet w moim wieku można odkryć w nich coś pięknego. I niby zna się tą bajkę na pamięć, a z wiekiem nabiera ona całkiem innego kontekstu.

ocenił(a) film na 10
midi0210

Ja też uważam, że to jest bardzo dorosły film Disneya - w dobrym sensie. Delikatne wprowadzenie dzieciaków i nie tylko dzieciaków w trudny temat.

użytkownik usunięty
grey137

A ja ile razy oglądałam, tyle razy się śmiałam na scenach zabawnych.

ocenił(a) film na 10
grey137

zgadza się:) gusta mogą być różne, ale dla mnie Pocahontas oraz Piękna i Bestia to dwie najpiękniejsze bajki o miłości.

ocenił(a) film na 10
kajira

Zgadzam się w 100%.

ocenił(a) film na 10
grey137

Oj, tak. Jedną z zalet bycia dorosłym jest to, że wychwytuje się różne odcienie w związku Pocahontas z Johnem :) nieprzypadkowo pomaga im ten kolorowy wiatr

ocenił(a) film na 7
grey137

Pocahontas łzy nie wycisnęła raczej. Najbardziej wyciska łzy Bambi, Lis i pies, Robin Hood (animacja z lat 70-tych w której można się powzruszać i się pośmiać)
:)

ocenił(a) film na 7
Grobir001

Ale tak czy siak Pocahontas to dobra bajka

grey137

To prawda - Ja teraz tylko czekam na aktorską wersję od Disneya .

buterfly

Bardzo lubiłam tą bajkę

Qunne

Ja najbardziej za dzieciaka Tarzana z powodu piosenek. https://www.youtube.com/watch?v=KRaDQhiyugc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones