Film

Death Train

1993 1 godz. 40 min.
5,7 2 140
ocen
5,7 10 2140
321
chce zobaczyć
{"id":"8720","linkUrl":"/film/Poci%C4%85g+%C5%9Bmierci-1993-8720","alt":"Pociąg śmierci","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/87/20/8720/7598674.2.jpg"}
Agenci Mike Graham i Sabrina Carver starają się przechwycić bombę atomową, którą bezwzględni terroryści przewożą w pociągu przemierzającym Europę.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Doktor Leitzig konstruuje bombę, wykorzystując pluton skradziony z elektrowni atomowej. Potężny ładunek wybuchowy, który powstał na zlecenie rosyjskiego generała, ma opuścić terytorium Niemiec umieszczony w pociągu towarowym. Terroryści przemierzający Europę z bombą atomową stawiają na równe nogi wszystkie służby bezpieczeństwa.Doktor Leitzig konstruuje bombę, wykorzystując pluton skradziony z elektrowni atomowej. Potężny ładunek wybuchowy, który powstał na zlecenie rosyjskiego generała, ma opuścić terytorium Niemiec umieszczony w pociągu towarowym. Terroryści przemierzający Europę z bombą atomową stawiają na równe nogi wszystkie służby bezpieczeństwa. Międzynarodowa intryga polityczna może doprowadzić do nieobliczalnej w skutkach tragedii. Para najlepszych agentów, Mike Graham i Sabrina Carver, otrzymują zadanie rozbicia siatki terrorystycznej.

studio
Yorkshire International Films Ltd. (przedstawia) / British Lion Film Corporation / J&M Entertainment / Więcej...
data produkcji
1993
tytuł oryg.
Death Train
inne tytuły
Pociąg śmierci Polska
Alistair MacLean's Death Train (pełny tytuł) USA
Detonator Miedzynarodowe USA
Więcej...
W niektórych scenach Tierney (Ted Levine) rozmawia z Philpotem (Patrick Stewart), używając komórki Motorola 8000. Widać wyraźnie, że w telefonie źle zamontowano baterię, przez co niemożliwe jest wykonywanie czy odbieranie jakichkolwiek połączeń.
Film kręcono w Słowenii i Zagrzebiu (Chorwacja).
Zdjęcia do filmu kręcono od 4 maja do 15 czerwca 1992 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Bond

  76rookie ocenił(a) film na 3

  Kiedyś czytając artykuł o Bronsmanie w jednej z gazet (niestety nie potrafię podać tytułu) przeczytałem, że to właśnie ten film zdecydował o wyborze właśnie jego na kolejną postać 007.

 • Mocnymi stronami filmu jest zawsze dobry, lecz często niedoceniany Levine oraz

  Wydmin ocenił(a) film na 6

  to, że w filmie tym są pewne...niepowodzenia bohaterów; by nie spoilerować - kilka razy sprawiają wrażenie nieudaczników, więc nie jest to takie zwyczajne robienie mielonych z łobuzów, jak to bywa u Seagala, któremu wszystko idzie jak po ... więcej

  • Sensacja

   Magic

   Średni film o agentach specjalnych. Podróbka Bonda lecz nie udana wolę orginał. Pozdrawiam !!!!!!!!!