PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660451}
6,9 133 079
ocen
6,9 10 1 133079
6,2 34
oceny krytyków
Pod Mocnym Aniołem
powrót do forum filmu Pod Mocnym Aniołem

Oczekiwania miałem ogromne i niestety zawiodłem się. Film jest w zasadzie o niczym, bo picie wódki cały film jakoś mnie nie wciągnęło. Liczyłem na film dramat fabularny z PROBLEMEM alkoholowym w tle, a dostałem coś na wzór Requiem for a Dream, którego filmu też nie trawię.

Film pokazuje skrajny przypadek alkoholizmu tak samo jak RfaD skrajny przypadek narkomanii.
Można nakręcić film o skrajnym seksoholiku albo maniaku komputerowym i co z tego?
Znam osobiście wielu alkoholików z widzenia i wielu osobiście i ten problem nie wygląda tak jak na filmie niestety. Film pokazuję skrajną skrajność.

Drogówka zdecydowanie lepszym filmem Smarzowskiego.

Xsaav

Pod mocnym aniołem nie jest najlepszy, ale Drogówka to takie trochę Warsaw Shore o policji, ściema.

ocenił(a) film na 4
_TURQUOISE_

Mam wuja w policji i kumpla. To nie jest ściema. Wóda w słuzbach mundurowych leje się hekotlitrami jeśli o to chodzi.

ocenił(a) film na 10
Xsaav

W temacie piszesz ocenę 6/10 a wstawiasz 5, czemu?
Myślę, że odbiór i ocena filmu zależy między innymi od wieku i doświadczenia życiowego widza. No i jeśli ktoś lubi na przykład kino akcji, to ciężki film artystyczny może się nie spodobać.

ocenił(a) film na 4
jagoda49

Bo uznałem, że 6/10 to jeszcze za wysoka ocena. Wiek nie ma tu nic do odbioru filmu, bo film jest w odbiorze banalny i mógłby równie dobrze być puszczany w gimnazjum jako przestroga i każdy by to zrozumiał, bo do zrozumienia w tym filmie jest tylko jedno:
-alkohol niszczy życie

Co nie jest prawdą, bo niszczy życie tym, którzy mają słabą wolę.

ocenił(a) film na 3
Xsaav

Takimi tekstami potwierdzasz jedynie to ze wlasnie jestes gimnazjalista albo temu podobnym i o dobrym piciu ty nie masz zielonego pojecia...To jest wlasnie film dla gimbazy dla nikogo wiecej...inny dorosly pijacy czlowiek nie wyniesie z tego filmu nic, o czym juz wczesniej by nie wiedzial...

ocenił(a) film na 3
arielos

Jeszcze takie male pytanie. O jakich ty skrajnosciach piszesz? Uwazasz ze zyganie, sranie i szczanie pod siebie, bicie zony po pijaku to skrajnosci ktore wystepuja po alkoholu? Nie wypowiadaj sie chlopie w tematach o ktorych nie masz zielonego pojecia. To samo z Requiem...co bylo w tym filmie skrajnego? Upicie sie i dalsze kwestie z tym zwiazane sa wypadkowa tego ile sie wypilo i w jakiej sytuacji zyciowej sie znajdujesz, a przede wszystkim to czy jestes uzalezniony czy nie. Prosta zasada. My mowimy tutaj o uzaleznieniu a nie o sporadycznym piciu alkoholu. Ten film to nie tylko film o alkoholizmie ale przede wszytskim o tym do czego moze prowadzic picie, a picie alkoholu moze prowadzic do coraz czestszego picia, do zwiekszania dawek po wystepowania objawow ktore sa wynikiem alkoholu. To ze ty nie masz stycznosci z takimi przypadkami i masz kolegow alkoholikow ktorzy nie pasuja do profilu bohatera (az bys sie zdziwil...sadzisz ze ci koledzy ci sie beda przyznawac do tego co sie z nimi dzialo po alkoholu? naiwny jestes), nie znaczy ze tego nie ma, a przede wszytskim ze sa to skrajnosci...Ja nie jestem alkoholikiem a przynajmniej sie za takiego nie uwazam, a zdarzaly mi sie w zyciu takie kwestie z alkoholem ze glowa mala ale to jest wypadkowa tego do czego moze prowadzic alkohol, narkotyki itd. Nie wypowiadaj sie w tematach o ktorych nie masz pojecia. Ty nie masz bladego pojecia do czego moze prowadzic nalog i do czego moze prowadzic nalogowe przyjmowianie danych substancji. Skrajnoscia by mozna nazwac jakbys pil dwa piwa, ktore by dzialaly na ciebie jak pol litra wodki i zwiazane z tym roznego rodzaju dzialania.
Skrajnosc alkoholizmu, narkomanii...co to w ogole sa za twory slowne...Jak nalog i zachwania z nim zwiazane moga byc czyms skrajnym...Ty naparawde chyba nie masz pojecia o czym piszesz...

ocenił(a) film na 5
Xsaav

ja wylaczylam w polowie. Ogolnie filmy polskie sa niestety kiepskie choc nie kazdy ale ten im sie nie udal

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones