PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660451}
6,9 133 093
oceny
6,9 10 1 133093
6,2 34
oceny krytyków
Pod Mocnym Aniołem
powrót do forum filmu Pod Mocnym Aniołem

Piosenka

ocenił(a) film na 7

Kawałek w ciężarówce u "Terrorysty"? Ktoś wie?

Rondel

fragment tekstu to "czy w nocy dobrze śpicie? czy śmierci się boicie?". jakoś kojarzę to z lao che ale nie jestem pewien. wygooglaj : )

kopomer

Lao che- "stare miasto" albo Siekiera- "ludzie wschodu"

Rondel

siekiera ludzie wschodu to jest oryginalne a nie jakies lao che

ocenił(a) film na 8
OzzyPL

Dokładnie tak jak mówisz - Siekiera! Stary dobry punk rock!
Mistrz Smarzowski co jakiś czas przemyca w swoich arcydziełach punkowe przeboje :) I chwała mu za to :)

Agneska79

Zgadzam się z Tobą w 100%. Od razu przypomina mi się piosenka z "Domu złego" zespołu Dezerter " Spytaj milicjanta"

ocenił(a) film na 8
gargus01

Dokładnie to miałam na myśli :) Puszczane w czarnej wołdze, z kaseciaka :)

Agneska79

Szanuje reżyserów którzy w swoich filmach puszczają stary dobry punk lub metal

ocenił(a) film na 6
OzzyPL

"Terrorysta" podśpiewuje sobie również "51" TSA - Idąc cmentarną aleją...

sid_nancy

no i o to chodzi w polskich filmach :)

Agneska79

Z kultowego kaseciaka:)!! Choć z drugiej strony w "Weselu" czy "Drogówce" leciał kultowy w pewnych kręgach "Biały miś" ; )

ocenił(a) film na 8
gargus01

No i w "Weselu" przygrywał do tańca (a dokładniej śpiewał) Tymon Tymański.

W "Pod Mocnym Aniołem" zauważyłam dziennikarza muzycznego, tylko nie mogę sobie przypomnieć jak on się zwie.
Gość grał pacjenta odwyku już pod koniec filmu, kiedy Jerzy znów tam trafił, ale skład grupy terapeutycznej był już zupełnie inny. A kiedy Jerzy ponownie opuszczał odwyk ów dziennikarz przybił z Jerzym tzw. żółwika życząc mu tym samym powodzenia "na wolności".

Agneska79

Nie znam człowieka

ocenił(a) film na 8
gargus01

Piotr "Makak" Szarłacki! :D:D To był on! Też go rozpoznałem od razu, bo go wielokrotnie spotykałem w swoim życiu!

ocenił(a) film na 8
txxy_2

Dzięki! Nie dawało mi to spokoju jak on się zwie! :) Kojarzę go tylko z pseudonimu "Makak".

ocenił(a) film na 8
Rondel

Siekiera - Ludzie Wschodu


Niedawno Behemoth nagrał cover tego utworu, też warto obadać bo bardzo dobrze im się to udało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones