PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660451}
6,9 133 079
ocen
6,9 10 1 133079
6,2 34
oceny krytyków
Pod Mocnym Aniołem
powrót do forum filmu Pod Mocnym Aniołem

Takie miałam skojarzenia po seansie. Film mnie poruszył. Co tu dużo mówić, jest do bólu prawdziwy, niczego nie ukrywa, nie upiększa - choć zdarzają się też sceny subtelne, poetyckie a także nie brakuje pięknie wyrażonych, refleksyjnych cytatów wziętych prosto z powieści Pilcha.
Więckiewicz jak zawsze mistrzowski. Polubiłam jego bohatera, współczułam mu i czułam, że naprawdę towarzyszę mu w jego upodleniu.
Jedyne co mi się nie podobało w tym filmie i czego naprawdę nie miałam ochoty oglądać to scena gwałtu, której po pierwsze, nawet nie było w książce a po drugie, moim zdaniem była zupełnie zbędna (ale widać Smarzowskiego gnębi jakaś obsesja...)

ocenił(a) film na 8
margalit

Hm... Ciekawe skojarzenie, ale jak się tak bliżej przyjrzeć, to rzeczywiście. Każdy nałóg jest okropny, drastyczny i wywołujący zgubne skutki. Jednak ludzie świetnie bawiąc się na spotkaniach zakrapianych alkoholem często o tym zapominają.

jadzka18_fw

Popieram. Film podobny do "Requiem for a dream" z tym że w requiem końcówka jest fatalna a w "Pod Nocnym Aniołem" jest nadzieja, tzn takie 50% - 50% że znów zacznie i nie powiem tu PIĆ ale TOTALNIE ROZWALAĆ SWOJE ŻYCIE I SIĘ UPADLAĆ.

ocenił(a) film na 8
Jules_11

Racja w "Requiem..." końcówka raczej pozostawia bardzo znikomą nadzieję. A w "Pod mocnym..." akcentuje się ten moment wyboru. Jest jeszcze szansa i tylko od samego głównego bohatera zależy jak potoczy się jego życie...

ocenił(a) film na 7
margalit

Cieszę się, że nie tylko ja miałem takie skojarzenie : )

ocenił(a) film na 8
margalit

Ha, już raz to napisałem, ale wtedy nikt się ze mną nie zgodził. Ciesze się, że nie tylko ja mam takie zdanie.

ocenił(a) film na 8
margalit

Mój komentarz, który wyklarował mi się podczas seansu "Requiem dla snu" zniechęciło Ci narkotyki, "Pod mocnym Aniołem" zniechęci Ci alkohol.
Montaż bardziej przypomina mi Las Vegas Paranoi - omamy, skakanie po historii, ale przesłanie genialnie tak samo jak w Requiem! :) Widzę, że nie tylko ja mam takie skojarzenia hahaha :)
Film świetny, sam montaż skokowy, tutaj reżyser nie prowadzi nas za rączkę od początku do końca historii sami musimy składać puzzle jakie nam daje Smarzowski powoduje, że czujęmy się lekko upojeni - film nam się urywa, mamy problem z łączeniem wątków - sam z początku nie mogłem rozgryźć w jakiej epoce film się rozgrywa co jest pierw co później. Genialny Wojtek Smarzewski jak i Więckiewicz.

ocenił(a) film na 8
Dobrzan92

realizacja filmowa na najwyższym poziomie, dobrze że powstają takie filmy. Z jednej strony artystyczne, a z drugiej brutalne i pełne realizmu

snorliman

O kurczę, jak miło wreszcie poczytać konstruktywną, kulturalną, logiczną dyskusję. Pierwszy raz się z tym spotykam na Filmwebie, gdzie króluje trolling, obrzucanie się wyzwiskami itp. Tak trzymać!

Też jestem pod wrażeniem filmu, mam parę zastrzeżeń, ale są to raczej drobiazgi. Wszystkim tym, którzy narzekają, że film nie ma przesłania czy też ambicji do bycia arcydziełem kinematografii od razu wyjaśniam, że aby film był dobry, zrealizowany na wysokim poziomie i naprawdę dający do myślenia, nie potrzeba w nim pompatycznych prób filozofowania, wyciągania naciąganych głębi, wielkich słów i nadętego moralizatorstwa.
Wystarczy naturalistyczny rzut na rzecz "od kuchni" i zasugerowana refleksja, którą jednak trzeba podjąć samemu - bez pompy, po ludzku.
Bardzo dobry, ode mnie 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones