PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660451}
6,9 133 079
ocen
6,9 10 1 133079
6,2 34
oceny krytyków
Pod Mocnym Aniołem
powrót do forum filmu Pod Mocnym Aniołem

Chyba jednak to pierwsze, ost każdy kolejny film słabszy od poprzedniego. Dosłowny obraz
alkoholika, bez głębi, bez analizy, z błędami logicznymi w fabule nie jest pokrywającym dziełem, a
budowanie emocji i smiechu zyganiem i sraniem raczej przywołuje jakość filmów o imprezujacych
nastolatkach... Pomimo oceny 6 (bardziej za zasługi) nie polecam nawet fanom.

ocenił(a) film na 5
dannygd

Niestety mam podobne odczucia. Ja dałam tylko 5; smutno, że Smarzowski tym razem nie trafił do mnie (ale wiem, że trafił do innych, więc fajnie). Szkoda.
Spodziewałam się innego obrazu związku Pisarza z dziewczyną, graną przez Kijowską.
Po "Róży" nie mogłam się otrząsnąć w kinie z emocji, obrazów. Oczywiście widziałam i "Wesele", i "Dom zły", nawet "Drogówka", której sie obawiałam, a widziałam ja dopiero dwa miesiące temu, zasłużyła na uznanie.
Teraz jednak to nie mój film...
Najbardziej chyba przypadły mi do gustu historie innych chorych na oddziale.

Co do błędów- w niedawnej "Hali odlotów" (TVP Kultura, czwartki o 20.20) również pojawiają się krytyczne opinie o filmie, zwłaszcza o nieprawidłowym ukazaniu tego oddziału dla deliryków.

Przeczytam za chwilę wywiad ze Smarzowskim w magazynie "Pani" (luty 2014). Może coś to zmieni..

dannygd

Brak głębi w tej historii najbardziej boli,bo niby Smarzowski podjął ważny temat ale w ogóle się nad nim nie pochylił...
W tym filmie najlepsze są momenty kiedy na ekranie widać "Pętlę" Hasa (przynajmniej na chwilę obcuje się w wielkim kinem), jeśli to miał być wyraz uznania to bardzo sympatycznie szkoda tylko, że Smarzowski nie wziął wzoru z mistrza.

ocenił(a) film na 6
madz20

Smarzowski dosyć schematycznie zobrazował nam poważny problem, jest w tym nuta refleksji, nudy tak jak nudne jest ciągłe wracanie na detoks Jerzego. Momentami jest obrzydliwie, szaro, poruszone są problemy dojścia do nałogu, przyczyny, fazy i skutki to wszystko na plus dla reżysera, no i zakończenie otwarte to lubię tylko że wszystko w jednostajnym tempie i brakuje jakiegoś błysku, nieprzewidzianego elementu, motywu. Jeśli chodzi o temat alkoholizmu to bardziej przypadły mi do gustu filmy: "Żółty szalik" Morgensterna i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Koterskiego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones