PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660451}
6,9 133 079
ocen
6,9 10 1 133079
6,2 34
oceny krytyków
Pod Mocnym Aniołem
powrót do forum filmu Pod Mocnym Aniołem

Trzech pisarzy

ocenił(a) film na 6

W filmie występują trzej, jak sądzę pisarze.
Amerykanin to Bukowski
Rosjanin to Jerofiejew.
Niemca nie potrafię zidentyfikować. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

ocenił(a) film na 5
Match

To Franz Kafka.

ocenił(a) film na 6
TheBizzy

Dziękuję, nigdy bym na to nie wpadł.

ocenił(a) film na 8
Match

...i słusznie, że byś na to nie wpadł, bo w filmie Niemcem jest Hans Fallada (alkoholik i morfinista). Jerzy Pilch w "Pod Mocnym Aniołem" zamieszcza kilka alkoholowych cytatów z jego dzieł. Pozdrowienia.

ocenił(a) film na 5
wu67er

Faktycznie, zgadza się. W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd. Sam z resztą w nim byłem.

ocenił(a) film na 8
TheBizzy

Kafka to pierwsze, narzucające się skojarzenie (choć, jak sobie wyjaśniliśmy, niewłaściwe); Fallada jest w Polsce mało znany... "Każdy umiera w samotności" - to chyba jedna z niewielu jego książek przetłumaczonych na polski... U Pilcha jest taki m.in. cytat z Fallady: "Tak więc spędziłem całą noc pijąc i wymiotując na przemian" (str. 95, wyd. z 2008 r.).

ocenił(a) film na 5
wu67er

Racja, sam nie pomyślałbym o Falladzie, ponieważ go nie kojarzę. Aż sięgnąłem do półki po "Pod Mocnym Aniołem" i to sprawdziłem. Książkę ostatnio czytałem chyba z 2 lata temu i jakoś nie skojarzyłem tego pisarza, za to nie wiedzieć czemu jego miejsce w mojej pamięci zastąpił Kafka. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
TheBizzy

...ja byłem na świeżo po lekturze Pilcha, ponownej zresztą, więc miałem przewagę ;) Też pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
wu67er

Franz Kafka też tam jest, tylko w odróżnieniu od Fallady nic nie mówi. Pojawia się w jednym ujęciu, dosłownie przez chwilę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones