PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660451}
6,9 133 079
ocen
6,9 10 1 133079
6,2 34
oceny krytyków
Pod Mocnym Aniołem
powrót do forum filmu Pod Mocnym Aniołem

nowe spojrzenie

ocenił(a) film na 9

Kolejny film o alkoholiźmie i kolejny, inny sposób przedstawienia tematu.

Film powala. Można się pośmiać, ale wyważenie akcentów sprawia, że po seansie ma się sporo do przemyślenia.

ocenił(a) film na 10
Kinofan3

Tak. Ktoś mnie zapytał dlaczego cenię ten film. To zależy między innymi od doświadczeń/wiedzy życiowej i od wieku. Miałam kiedyś w rodzinie uzależniona osobę i znam ten temat. Ponadto zdarzyło się, że ciężko chorowała moja matka i ja również ( w tym samym czasie). Miałam okazję poczuć tą bezradność i samotność człowieka i rozumiem to. W tym czasie i od tego czasu zwykła rozrywka mnie nie interesowała/nudziła. Czytałam książki sensacyjne , na przykład " Kości" (były książki i filmy). I dlatego też wolę filmy mocne i gdzie trzeba pomyśleć. Ten film trafił w moje obecne zainteresowania.
Wracając do filmu, znam utwory z których są w nim cytaty, czytałam książkę Pilcha. Rozumiałam również sens przywoływania sytuacji i postaci z innych filmów. Sceny drastyczne były pokazywane w sposób kulturalny, a wszyscy aktorzy grali bardzo naturalnie i dobrze. Według mnie to dobry i potrzebny film.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones