The Sheltering Sky

2 godz. 19 min.
7,2 4 489
ocen
7,2 10 4489
5 135
chce zobaczyć
6,0 6
ocen krytyków
{"rate":6.0,"count":6}
{"type":"film","id":8725,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Sheltering+Sky-1990-8725/tv","text":"W TV"}]}

Rok 1947, Nowy Jork. Kompozytor Port Moresby (John Malkovich) i jego żona, pisarka Kit (Debra Winger), wyruszają w podróż po Afryce Północnej. Mają nadzieję na odzyskanie dawnej wzajemnej fascynacji i sensu życia. Towarzyszy im przyjaciel George Tunner (Campbell Scott), pozbawiony zasad próżniak. Podczas wyprawy na pustynię dochodzi do dramatycznego wydarzenia.

ron_whisky
opis użytkownika

Potęga i uroda afrykańskiej pustyni przyciąga nie tylko miłośników dzikiej przyrody. Amerykański muzyk, Port Moresby (John Malkovich) i jego żona Kit (Debra Winger), postanawiają wyruszyć w egzotyczną podróż w głąb Czarnego Lądu. Oboje mają nadzieję, że ta ekapada pomoże im przezwyciężyć rutynę, która powoli zastępuje ich miłość. Małżeństwo wyrusza w niezmierzone piaski Sahary w poszukiwaniu miłości. Pragną przeżyć niezapomniane chwile, z dala od cywilizacji.

adasiek
opis użytkownika

Przygnębiający obraz powojennego "straconego pokolenia", a zarazem hołd złożony potędze i urodzie afrykańskiej pustyni. W roku 1947 amerykański muzyk Port Moserby i jego żona Kit, pisarka, decydują się na podróż do Afryki Północnej. Oboje mają nadzieję, że egzotyczna eskapada pomoże im uratować ich małżeństwo, w którym miłość ustępuje powoli miejsca rutynie. Towarzyszy im przyjaciel rodizny, George Tunner, wypalony wewnętrznie, pozbawiony zasad podróżniak. Zatrzymują się w portowym mieście na skraju pustyni gdzie poznają parę ekscentrycznych Anglików: panią Lyle i jej syna Erica.

Junia
opis użytkownika

"Pod osłoną nieba" to historia młodego amerykańskiego małżeństwa (Debra Winger i John Malkovich), które w latach 40. XX wieku wyrusza w dziwną podróż przez Saharę. Dziwną, bowiem cele i przyczyny tej eskapady nie są do końca znane. Szukają egzotyki, ale przede wszystkim rozwiązania swoich problemów - wyzwolenia się spod władzy konwenansu, ocalenia nadwątlonych więzi, ucieczki od niemocy twórczej. Wydaje się, że ta podróż w nieznane ma być swoistym katharsis dla obojga. Tymczasem wpadają w sieć zastawioną zastawioną przez innych przyjezdnych, którzy z różnych przyczyn utknęli w Tangerze.

Mari
opis użytkownika