PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31562}

Podbój Planety Małp

Conquest of the Planet of the Apes
6,0 6 886
ocen
6,0 10 1 6886
5,0 2
oceny krytyków
Podbój Planety Małp
powrót do forum filmu Podbój Planety Małp

Gdy Cornelius i Zira przybyły na Ziemię było kilka lat po wyruszeniu w kosmos Taylora i potem na pomoc Brenta i małpy są pytane o ich los, jest więc rok 197któryś. Zira rodzi syna, mija jakieś 20 lat, nagle ni stad ni zowąd małpy na ziemi w ciągu 20stu lat ewoluują do tego stopnia że poruszają się jak ludzie, są postury i wzrostu ludzi, szybko rośnie ich inteligencja jak też przyznali ludzie którzy je hodują,w końcu zaczynają też rozumieć ludzką mowę. Jak to możliwe? Jeszcze 20 lat temu ludzie byli niesamowicie zdziwieni istnieniem tak inteligentnych małp jak Zira i Cornelius bo takich małp nie było na Ziemi, a teraz są ich tysiące? Tylko jedno by mogło to tłumaczyć, jeśliby w filmie była mowa o tym że wirus który uśmiercił koty i psy (tylko te zwierzęta domowe!-ciekawe...) przyczynił się do takiej mutacji małp ale nie ma o tym mowy...

Bunt małp z pałkami i najwyżej bronią palną w rękach w dobie masowej broni lat 70-90tych (czołgi,samoloty etc.) nie miałby żadnych szans, chyba żeby małpy organizowały ataki terrorystyczne, to może by władze dały im wolność i jakąś ziemię... Mowy o takich atakach w filmie nie ma ale to jeszcze mogę zrozumieć bo sam Cezar mówi że ten bunt będzie może i stłumiony,drugi i kolejne też ale w końcu zwyciężą, szkoda jednak że film na końcu sugeruje że tak się nie stanie (nie ma tez mowy o atakach terrorystycznych i walce podziemia) bo już nie ma takiej potrzeby bo małpy już zwyciężyły ludzi,to powinno trwać dłużej.

To dwa aspekty związane z brakiem logiki w filmie, dochodzą do tego moje subiektywne odczucia. Jak dla mnie film ten jest zbyt brutalny, nie mam tu na myśli scen walk lecz tortur- odstręczają mnie. O samych zaś walkach można tylko tyle powiedzieć że były przydługie, tak uważam.

ocenił(a) film na 8
777temida

Małpy nie ewoluowały, tylko były tresowane wizualnie i słuchowo [ z tond rozumiały komendy ] te który były wyjątkowo tępe tresowali przy pomocy tortur. Wcale nie chodziły jak ludzie [ z wyjątkiem Caesara, potomka Corneliusa i Ziry którego wszystkiego nauczył Armanda ]
W roku 7którymś / 80 przywlekli virusa z kosmosu który wybił psy i koty które zostały zastąpione przez małpy które z czasem zostały stosowane w pracach domowy oraz publicznych i usługiwaniu [ tresura ]
Caesar też ja tresował do walki a strategicznymi ruchami sam derogował.

DRSRng

Musiały ewoluować skoro są wzrostu przeciętnego człowieka + kończyny proporcjonalne do tego wzrostu jak u ludzi, a jeśli chodzi o poruszanie to przecież małpy nie poruszają się tak jak w filmie, normalnie przecież odpychając się przednimi kończynami czego tutaj nie było i stąd wywnioskować można, że musiały ewoluować. No, ni jak małpy w filmie nie przypominają małp jakie znam z Animal Planet ;) Jeśli zaś chodzi o tresurę to mogę się zgodzić że mogłyby nauczyć się wielu komend ale by np. pójść do sklepu i przynieść zakupy do domu, po drodze nie gubiąc, wsiadając do metra czy tramwaju no to trzeba mieć bardziej rozwiniętą inteligencję. Ktoś tę sprawę mi wyjaśnił: duży wzrost IQ to wynik używanego na małpach specyfiku który miał dać właśnie taki skutek, sama tresura to w przypadku trudniejszych zadań jak zakupy- to za mało.

777temida

Przede wszystkim, z tego co wiem, ludzie tak naprawdę sami się wykończyli - w następnym filmie (Bitwa o Planetę Małp) mamy już świat postnuklearny, gdzie ludzie i małpy żyją w dość prymitywnych warunkach, korzystając z resztek dawnej cywilizacji. Małpy w "Podboju..." tak naprawdę nie zwyciężyły ludzi - przejęły tylko władzę w dużym mieście, rozprawiając się jedynie z siłami policji (wojsko do akcji nie wkroczyło). A wkrótce potem bomby atomowe i tak załatwiły resztę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones