PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8753}
7,6 13 936
ocen
7,6 10 1 13936
7,6 21
ocen krytyków
Pojedynek na szosie
powrót do forum filmu Pojedynek na szosie

Spoko film ! Coś mi to przypomina.Czyżby to nie był kojot ścigający strusia pędziwiatra.Brakuje jeszcze słynnego "Mi!!! Mi!!!"

ocenił(a) film na 7
oskar0577

Hehe On robi meep! meep! ale porównanie konkretne. Spielberg za młodu musiał przedawkować Zwariowane Melodie ;P A dla ciebie to też arcydzieło? Serio film wcale ok, ale przed "Cenę strachu" nikt mi go nie wepchnie.

Picu

Ale co te filmy mają wspólnego? Że w obu są ciężarówki?

Dla mnie "Duel" zostawia "Cenę strachu" w tyle (choć nie wiem czy te filmy da sie ot tak porównywać) z jednego powodu - "CS" ma straszliwie słaby początek (jakieś 30 - 40 minut) aż do wyjazdu ciężarówek. Zupełnie niewiadomo o co chodzi i na co ten początek został dołączony. Pewnie zeby pokazać nędzę i wyjaśnić motywy podjęcia sie takiego zadania. Ale to wystarczyło zmontować parę sugestywnych obrazów, całość skrócić, skondensować i podać widzowi. To świadczy o talencie reżysera. Spielberg góruje tu nad Clouzot'em; w montażu, ustawianiu planów, odpowiednim prowadzeniu aktorów, dbałości o detale, które służą właśnie temu, że nawet w krótkich scenach dostajemy maksimum treści - osiągnął mistrzostwo, a filmem "Duel" to pokazał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones