PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831509}

Pokonani przez życie

Life Overtakes Me
6,3 1 114
ocen
6,3 10 1 1114
5,7 3
oceny krytyków
Pokonani przez życie
powrót do forum filmu Pokonani przez życie
damiansport1

Nie tylko Ty. Organizm ludzki jest niesamowity.

Majumi

Dla mnie niesamowicie przerażający.
Interesuje mnie z punktu widzenia ludzkiego wpływ takich skrajnych wydarzeń na psychikę człowieka. Z racji tego, że ciężko wchodzi mi przyswajanie takiej wiedzy z analizy badań, artykułów naukowych, jakoś bliżej do mi fabularyzowanych bądź dokumentalnych książek czy filmów. Poruszył mnie mocno ten dokument, ten wpływ sytuacji na psychikę tych kruchych istot, jakimi są dzieci. Próbowałam poszperać w internecie na temat dalszych losów bohaterów, bo jest już sporo czasu od momentu nagrania filmu, ale ciężko to znaleźć.
Dzieci są jak piękne, wschodzące kwiaty - doświadczając takich wydarzeń te kwiaty nie kwitną, tylko jeszcze bardziej się zaciskają. Mierzi mnie w tym kontekście popkulturowe wykorzystanie słowa trauma, doświadczanie przez innych wydarzeń traumatycznych, które zarówno historycznie (np. trauma w kulturze), ale teraz już czysto z punktu widzenia wpływu na psychikę, przypisane są naprawdę skrajnym wydarzeniom.
Rozczuliły mnie te sceny z rodzicami, próbującymi tworzyć ten bezpieczny dom. Zastanawiające, dlaczego ten syndrom dotyka dzieci właśnie imigrantów, a nie chociażby dzieci z rodzin dysfunkcyjnych (w tym rodzin z nałogami, gdzie dziecko doświadcza takiego stresu na co dzień). Czy to kwestia tego, że dzieci z rodzin dysfunkcyjnych "szybciej" potrafią wytworzyć mechanizmy obronne, czy to kwestia jakichś innych czynników.
Bardzo przytłaczający dokument.

ocenił(a) film na 7
damiansport1

Dobrze, że powstał taki dokument..

ocenił(a) film na 7
damiansport1

Ja też nie słyszałam o tym wcześniej. Aż miałam ciarki jak to oglądałam, duży dyskomfort psychiczny we mnie wywołał ten dokument. Warto obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones