Pokuta

Atonement
2007
7,5 127 tys. ocen
7,5 10 1 127441
7,0 42 krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

Ok. wątek fabularny zawiązujący akcję ciekawy - Briony kłamie i wrabia ukochanego Cecili - i właśnie wydaje nam się, że to właśnie tę sferę rozwijać będzie w dalszym toku film. W końcu jak sam tytuł wskazuje powinniśmu tu mieć zarysowane studium pokuty, co byłoby prawdopodobnie ciekawe. Prawda jednak jest taka, że film kładzie nacisk na miłość poza barierami, ograniczając się do właściwie jednej pokutnej sceny w szpitalu, kiedy Briony odwiedza żołnierza. Postacie nieprzekonujące - gra aktorska średnia (najsłabsza dojrzała Briony) i końcówka ze starą Briony, która w ogóle nie wywołuje tak naprawdę żadnych uczuć i zamyka tę tanią halrequinową opowiastkę - nieudolnie odgrywając wyrzuty sumienia. Wszystko już było. Ciężko to obejrzeć nawet podchodząc do tego jak do "lekkiego oglądania" po obiedzie:).

ocenił(a) film na 4
sampol

dodalbym - ogladania po obiedzie, jezeli nie ma sie kompletnie co robic przez 2 godziny. Wieje nuda oj wieje.
Niby obrazy ciekawe, poczatek bardzo wciagajacy (pierwsze 15min), ale pozniej to juz absolutnie nic. Jedynie scenka na plazy godna uwagi i tyle z filmu sie zapamieta - o ile w ogole:/ popieram 4/10 i nic wiecej

Takie zachwyty nad filmem, ktory nic absolutnie nowego nie wnosi, nie pozostawia po sobie zadnego wiekszego wrazenia, nie daje do myslenia ani nie wyciska tej przyslowiowej lezki. Sie zastanawiam - skad ta wysoka nota?!

sampol

Dokładnie i w rzeczy samej!!!! Dobrze skrojony początek z mementowskimi cofnięciami akcji. A potem? A potem nic. A po tym niczym marne uśmiercenie Briony i jej jeszcze marniejszy wywiad-monolog. Żal trochę tak skwaszonego pomysłu.