film

Polowanie na mysz

Mousehunt
1997
1 godz. 39 min.
6,6 18 782
oceny
6,6 10 1 18782
5,7 6
ocen krytyków
Dwóch braci zamierza wystawić na licytację starą posiadłość odziedziczoną po zmarłym ojcu. Przedtem jednak muszą pozbyć się zamieszkującej tam myszy. więcej mniej
Polowanie na mysz zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Dwaj bracia dziedziczą po zmarłym ojcu stary dom. Rezydencja jest w fatalnym stanie, młodzi ludzie gotowi są sprzedać ją za bezcen. Tuż przed zakończeniem transakcji stwierdzają, że w domu zalęgła się mysz i postanawiają pozbyć się gryzonia.

boxoffice
$122 417 389 na świecie
$61 917 389 w USA
$60 500 000 poza USA
budżet
$38 000 000
studio
DreamWorks SKG
tytuł oryg.
Mousehunt
inne tytuły
Mouse Hunt
więcej
Kiedy pracownicy fabryki wdzierają się do biura, rozbijają szybę w drzwiach. Później jednak widzimy, że szyba jest cała.
Kiedy odkurzacz jest przywiązany do rury ściekowej, mysz przygląda się temu zza okna, siedząc na nasadzie panelu do jego otwierania. Okno jest jednak zamontowane odwrotnie niż powinno, ponieważ normalnie panel ten znajduje się wewnątrz pomieszczenia.
Film nakręcono w Bass Lake, Fresno, North Fork i Oakhurst (Kalifornia, USA).
Gore Verbinski filmów stworzył niewiele. Kiedy oglądam jego dzieła, mam jednak nieodparte wrażenie, że mimo iż rozrywkę stworzył niezłą ("Piraci z Karaibów"), to za bardzo ograniczali go producenci. Dopiero na "Rango" miałem wrażenie, że facet czuje się twórczo niezależny. Jego debiut, "Polowanie na mysz", dzisiaj niestety film zapomniany przez... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych