PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=550582}

Pomiędzy zmysłami

Lost Girls and Love Hotels
4,8 927
ocen
4,8 10 1 927
Pomiędzy zmysłami
powrót do forum filmu Pomiędzy zmysłami

Nikt się nie chce wypowiedzieć, to ja się wypowiem. No więc mamy samotną dziewczynę w Tokio, która uprawia przypadkowy seks w przerwach na pracę. Do tego sporo pije i generalnie płynie przez życie bez konkretnego celu. Oglądając ten film nie sposób nie myśleć o ,,Między słowami" S. Coppoli. Mamy tu tę samą samotność bohatera w obcym świecie. Nie na darmo mówi się że Japonia to nie inny kraj, ale inna planeta.
Nasza bohaterka - Margaret (Alexandra Daddario) spotyka w pewnym momencie członka yakuzy i nawiązuje z nim romans.
Na pochwałę zasługuje Daddario. Jest wiarygodna w swym niezdecydowaniu i poszukiwaniem sama chyba nie wie czego (znaczy się miłości). Miło popatrzeć na Carice van Houten w roli jej przyjaciółki.
Z takimi filmami mam zawsze problem. Bo albo scenariusz jest za słaby, albo książka na podstawie której powstał scenariusz kiepska.
Sam film ma niezłe aktorstwo, przyzwoite zdjęcia i naprawdę fajny klimat podkreślający samotność osoby z zachodu na ,,obcej" planecie. Mimo to film pozostawia uczucie niedosytu, urywa się nagle. Brak mi trochę większej ekspozycji postaci. W zasadzie nic nie wiemy o bohaterach ,,Pomiędzy zmysłami". Mimo wszystko warto to obejrzeć. Najlepiej w samotności podczas szarego , mglistego dnia. Nie jest to film na miarę arcydzieła Coppoli, ale jeśli komuś podobał się tamten film, to i ten może mu dać odrobinę satysfakcji.

ocenił(a) film na 6
lornemalwo

Właśnie obejrzałam w szary,mglisty,dżdżysty dzień.. Oczywiście,przypadek;-)
Nie żałuję...było cicho,zmysłowo i bardzo samotnie... i było to czego się nie spodziewała..co pozwoliło ruszyć z miejsca, w którym można było tylko upadać i upadać...do zatracenia siebie. Mądrze nie było..no,może chwilami(jak w życiu) ale klimat jakimś cudem był i to on ratował ten film wraz z gł.aktorką..
Piękną i zagubioną niczym liść na wielkiej,pustej polanie...
Ta szóstka, może takie 5,5 w pełni zasłużone.
:-))
ps.nadal jest szary,mżysty dzień. "Jest pięknie";-)

ocenił(a) film na 6
lornemalwo

Film całkiem niezły. Kto przeżył samotność w obcym mieście ten zrozumie. Klimat OK, jedynie trochę irytująca nachalność i bezmyślność głównej bohaterki (trudne do zaakceptowania ale to chyba różnica pokoleń) jednak to tylko udowadnia, że główna rola zagrana wiarygodnie.

ocenił(a) film na 2
lornemalwo

Zestawienie tego fabularno-scenariuszowego potworka z "Między słowami" to jak przywoływanie "Ojca Chrzestnego" przy recenzowaniu "Kobiet mafii". Ale żarty na bok. "Lost Girls..." jest filmem fatalnym, przede wszystkim na poziomie scenariusza (tragiczne dialogi), ale irytują także przypadkowy montaż czy pretensjonalna gra aktorów. To taki odpowiednik naszej rodzimej "Gejszy".

ocenił(a) film na 6
Mikez

Przesadzasz. Ten film jest lepszy niż jakieś 80% naszej kinematografi. Ale fakt, scenariusz to nie jest mocna strona,, Pomiędzy zmysłami"

ocenił(a) film na 6
lornemalwo

Miło się czyta powyższe komentarze - to jest film ze smakiem, dla dojrzałych osób.
@Mikez , można mieć różny gust, ale o grze w tym filmie napisać, że jest pretensjonalna, to raczej pooglądaj więcej dobrych filmów, z namysłem. Bo rola bohaterki zagrana jest bardzo dobrze i tak jak cały film - ze smakiem.
Niestety, do 7 ciut brakuje, a szkoda, ale 6,7 to jest moja sprawiedliwa ocena.
Cóż, średnia ocena filmu pokazuje tylko, że widownia FW to młoda widownia.
Co do "Między słowami" - zgoda, jest lepszy, ale za wzór bym go nie stawiał. Dałem mu mocną 7 i nie uważam, by na 8 zasłużył.

ocenił(a) film na 4
lornemalwo

Aktorstwo dobre, a nawet chwilami bardzo dobre, ale nie nie ratuje tej opowieści, Film jest pocięty i jakby ucięty. Klimat ma, ale scenariusz kuleje. Mnie się też skojarzył z Między słowami ale tez z filmem Wstyd. Szkoda trochę zmarnowanego potencjału.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones