PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=203332}
6,7 39 337
ocen
6,7 10 1 39337
4,2 5
ocen krytyków
Popiełuszko. Wolność jest w nas
powrót do forum filmu Popiełuszko. Wolność jest w nas

Film całkiem nieźle pokazuje kawałek historii Polski. I pomyśleć, że kiedyś Kościół Katolicki był ostoją wartości takich, jak dobro, sprawiedliwość,wolność.
Szkoda tylko, że brakuje prawdy psychologicznej w postaci głównego bohatera, emocji związanych z trudnościami i wyborem wartości.
Ale są za to mądre słowa: "Walczę ze złem, a nie z ofiarami zła."

sylvia_de_kat

polski kościół katolicki zaangażował się w walkę z komuną bo miał w tym swój odwieczny cel,
jak niestety widać współcześnie
władza, pieniądze etc...

tisoc

no to jesteś w wielkim błędzie....to komuna miała cel ustawić naród pod siebie, a nie kosciół....on ci nic nie karze, masz wybór wierzyć, albo nie, za to lewacy w komunie kazali wręcz robić obywatelom, to co komuniści wymagali, inaczej pała, albo gorzej....twój światopogląd widzę opiera sie na tej opcji 

Pier_Pier

otóż rozczaruję cię, mój światopogląd nie opiera się na lewackiej opcji, tylko na trzeźwym spojrzeniu na rzeczywistość.
kościół miał i "ma cel ustawić naród pod siebie", i dzisiaj to widać aż nazbyt czytelnie
min. w decyzjach trybunału konstytucyjnego o zakazie aborcji, czy wycofaniu się rządu z finansowania in vitro etc. jeśli tego nie dostrzegasz to jesteś tak samo zaślepiony ideologią jak komuniści, których ty nazywasz lewakami.
kościół też każe "robić obywatelom, to co wymaga" i przekłada się to również na życie także tych niewierzących. twierdzisz że pieniądze w kościele są nieistotne to spróbuj załatwić ślub, chrzest pogrzeb nie dając nic....oczywiście w myśl zasady "darmo wzięliście darmo dawajcie", której autorem był Chrystus.
każda ideologia, wkraczająca bezwzględnie w życie człowieka , która oślepia i ogłupia ludzi w myśl własnych celów jest zła, bo tak naprawdę występuje przeciw temu człowiekowi właśnie.

tisoc

Trzeźwym myśleniem jest to, że człowiek nie powinien manipulować procesami naturalnymi, więc kościół żyje w tej zgodzie, co zresztą widać. Ja jestem wierzący, lecz nie chodzę do kościoła, ale też nie mam nic przeciwko, ponieważ nie wkracza on w moje życie osobiste, a osoby które tak twierdzą, są bezbożnymi zapaleńcami, którzy sieją propagandę, z przed PRL i mimo iż twierdzisz, że nie jesteś lewakiem, to niestety promujesz ich światopogląd, gdzie oni uważają, iż mamy na świecie 33 płcie, gdzie żaden archeolog jescze do dziś nie odkrył tych 31. Jeżeli należysz do parafii, to zaznaczam, że kościół także odprowadza podatki, za każdego wiernego i nie to nie jest żart, wystarczy wpisać w google w/w frazę i masz wszystko podane jak na tacy. Ja na przykład nie chce, żeby moje pieniądze szły na durne protesty i sponsoring LPG (specjalnie przeinaczone) i co mam z tym zrobić? Także mimo mojej niechęci, to daje, więc nie byłbym taki Hej do przodu z tymi założeniami, na temat tego, że zabierają ci pieniądze z podatku, na coś czego nie chcesz, bo mi też zabierają, na to czego ja nie chcę, co za tym idzie wszystko się równoważy...kropka

Pier_Pier

Zupełnie nie rozumiesz tego co ci napisałem, ale to już nie mój problem.....
To nie jest trzeźwe myślenie, w którym człowiek nie powinien manipulować naturalnymi procesami tyko głupota i wstecznictwo i zabobony. Naturalnym procesem jest śmierć, więc jeśli ktoś ciężko zachoruje to go nie leczmy, niech naturalnie umrze, w ogóle zlikwidujmy szeroko pojęte leczenie, profilaktykę no bo jest ono przecież ingerencją w naturalne procesy....
w który to miejscu promuję ideologię o jak piszesz "33 płciach"?
JA PROMUJĘ WOLNOŚĆ OD WSZELKICH IDEOLOGII ,KTÓRE OGŁUPIAJĄ I ZNIEWALAJĄ CZŁOWIEKA. naprawdę ubolewam nad tym, że tego nie rozumiesz kropka

sylvia_de_kat

Kościół nie dlatego był na bakier z komuną, że była komuną, tylko dlatego, że go odcięła od koryta i wpływu na rządzenie państwem. Jeśli ktoś miał wątpliwości, to 3 dekady po PRLu powinny je rozwiać.
Zwłaszcza ostatnie 5 lat...

jan_niezbedny0

Sytuacje zniesienia zdarzały się wielokrotnie i zawsze powód był jeden.....zdewastowanie wiary katolickiej.....jesteś widać ograniczony myślowo, skoro masz takie podejście....spokojnie KK sie obroni przed takimi typami

Pier_Pier

"jesteś widać ograniczony myślowo..."

No właśnie - typowa pogarda świętoszków ponoć "miłujących bliźniego jak siebie samego". Zawsze gotowych rzucać się z pianą na ustach gdy usłyszą/przeczytają coś, co im się nie podoba.

Tym bardziej kiedy z rozumieniem czyjejś wypowiedzi są na bakier.

W każdym razie bardzo mnie ujął ten tekst o "ograniczeniu myślowym" kogoś reprezentującego środowisko rozprawiające o diabłach i "bruzdach dotykowych" etc. etc... :)

Aha. No i spokojnie - przede mną kościół nie musi się bronić, bo ż żadnym powstaniem przeciwko niemu nie ruszam - sam się załatwi najskuteczniej, wszak rok po roku piłuje gałąź, na której siedzi - również rękami takich jak ty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones