PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=203332}
6,7 39 337
ocen
6,7 10 1 39337
4,2 5
ocen krytyków
Popiełuszko. Wolność jest w nas
powrót do forum filmu Popiełuszko. Wolność jest w nas

ogląda się dobrze, a nawet bardzo dobrze, reżyser Rafał Wieczyński, niczym rasowy socjotechnik wie jak zohydzić najbardziej sprawiedliwy ustrój na świecie, i zwrócić należną sympatię niepokalanym rycerzom broniących praw świętego kościoła - matki, jedynego depozytariusza nauk wędrownego kaznodziei z Nazaretu, Jezusa zwanego Chrystusem.
Dziś wszyscy wiemy, że komunizm/socjalizm/ateizm to zbrodnicza ideologia, która przez kilka dekad przelała więcej krwi niż kościół przez dwa tysiąclecia.
Odchodząc od dygresji, wróćmy do filmu, o bardzo wymownym podtytułem: "wolność jest w nas".
I to jest prawda, każdy człowiek stworzony jest do wolności, ma tą wolność zaprogramowaną w DNA, i w związku z tym ma święte prawo tej wolności bronić niezależnie od tego jaka ideologia chce go tej wolności pozbawić. Jeżeli będzie to dyktatura kościoła, to zróbmy film: "Łyszczyński. Wolność jest w nas" Jeżeli będzie to dyktatura ateizmu, nakręćmy kolejny film" Popiełuszko 2. Wolność jest w nas. I w tym znaczeniu, "Popiełuszko" dla mnie jest filmem wybitnym, a Adam Woronowicz zapisał się tą rolą złotymi głoskami w historii polskiego filmu.
Tylko, na Boga, nie dajmy się zwariować. Nie zamieniajmy jednej dyktatury na inną. Nie przechodźmy z przysłowiowego deszczu pod rynnę. I też nie oceniajmy tego, naprawdę dobrego filmu, z pozycji antykatolickiej, ale, zwyczajnie, jako film historyczny. A od tej strony, nie ma się czego czepiać. Zgodnie ze swoim sumieniem daję 10, i trochę żałuję, że tak długo zwlekałem, aby go obejrzeć.

aabraq

Apel spóźniony o jakieś ćwierć wieku, kiedy to chomąto sowieckie zostało zastąpione watykańskim. Różnica polega na tym, że sowieckie narzucono Polsce siłą, a watykańskie sprezentowali nam nasi durni rodacy - politycy.

ocenił(a) film na 2
jan_niezbedny0

Czarne eminencje zasiadały tak przy okrągłym stole jak i w Magdalence, ładnie się ustawili, nie ma to, tamto. Już w latach 50 byli w stanie sprzedać ten naród za prawo do jego swobodnej indoktrynacji. Tyle że komuchy byli zbyt jeszcze omotani swoją dziecinna ideologią i nie pozwolili. Te informacje można normalnie odnaleźć, Krk był skłonny do nieingerowanie zupełnie w rządy komunistów w zamian za swoją nieskrępowaną swobodę w każdym calu. Każdy kto interesuje się historią kościoła zauważy że ta instytucja ZAWSZE kierowała się jedynie własnym interesem, a pomagali polakom TYLKO gdy było to im na rękę. Trzykrotne ekskomunikowanie Kazimierza Jagiellończyka, popieranie Krzyżaków, popieranie targowicy, potępienie powstania listopadowego, uciskanie i grabież słowian przez pierwsze dwa wieki uformowaniu się państwowości, wymazanie z akt historii pogańskich buntowników(w tym 1 króla) o wolność wyznania i tradycje, atak na odkrycia Kopernika itd. itd.

Popjular Kaotist

Każdy kto interesuje się historią zauważy, że wypisujesz bzdury.

ocenił(a) film na 5
aabraq

Jak zawsze dobry Adam Woronowicz ,ale ogólnie - duże rozczarowanie.

ocenił(a) film na 8
agmaria

Wyemitowano dopiero pierwszy odcinek. Zostało jeszcze 3. Wstrzymaj się zatem z ocenami do obejrzenia ostatniego odcinka. Oglądałem ten film w kinie 4 lata temu. Jest dobry. Natomiast jest tam parę potknięć, które występują na początku (zatem właśnie w tym pierwszym odcinku, który obejrzałaś). Mogli sobie darować tą scenę z Marysią, która mało co nie postradała zmysłów, gdy w noc stanu wojennego aresztowano jej faceta. To było dla mnie nie do zniesienia: tej histerii się po prostu nie dało oglądać. Natomiast w dalszych częściach film jest dobry. Polecam obejrzeć do końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones